کد مطلب : 17762
دستگیری اعضای شبکه «جنبش پشتیبانی توپخانه» در روسیه
جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴
اعضای این گروه در تلاش بودند، روز وحدت ملی در روسیه سازمان های دولتی را به آتش بکشند و هرج و مرج ایجاد کنند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مسکو؛ سازمان امنیت روسیه ( اف اس ب ) اعلام کرد دهها تن از اعضای «جنبش پشتیبانی توپخانه» را که قصد عملیات خرابکارانه در مسکو و شهرهای بزرگ روسیه داشتند، دستگیر کرده است.
در بیانیه سازمان امنیت روسیه ، که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری تاس قرار گرفته ، آمده است اعضای این گروه در تلاش بودند ، چهارم نوامبر (سیزدهم آبان) که مصادف با روز وحدت ملی در روسیه است ، ادارات و سازمان های دولتی را به آتش بکشند و در شهرها هرج و مرج ایجاد کنند.
سازمان امنیت روسیه همچنین از کشف صدها شیشه مواد آتش زا دست ساز و مواد منفجره در مخفیگاه های این جنبش خبر داده است.ویاچسلاو مالتسوف، از مخالفان سرسخت ولادیمیر پوتین، که هم اکنون در آلمان به سر می برد ، رهبری گروه موسوم به جنبش پشتیبانی توپخانه را برعهده دارد و از طریق فضای مجازی هواداران خود را به نافرمانی مدنی ، آتش زدن ادارات ، بانک ها و اماکن دولتی و شورش خیابانی تشویق می کند.
ویاچسلاو مالتسوف که مورد حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی است ، در ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می کند، هدف از این اقدامات را بسیج عمومی برای انقلاب تا سرنگونی دولت ولادیمیر پوتین بیان کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵