کد مطلب : 18842
تبریک رؤسای جمهور آسیای مرکزی به «پوتین»
شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۵
رؤسای جمهور کشورهای آسیای مرکزی با ارسال پیام‌های جداگانه‌ای پیروزی قاطع «ولادیمیر پوتین» در انتخابات ۱۸ مارس ریاست جمهوری روسیه را تبریک گفتند.
«سارانبای جن بیک اف» رئیس جمهور قرقیزستان در پیام تبریک خود نوشته است: پیروزی قاطع شما در انتخابات دلیل روشن اعتماد سراسری مردم نسبت به شخصیت شما و سیاستی است که هدف توسعه همه جانبه کشور روسیه، تقویت جایگاه کشور در عرصه بین المللی و تامین امنیت منطقه ای و جهانی را دنبال می کند.
وی ابراز امیدواری کرده است که در دوره جدید ریاست جمهوری پوتین روابط هم‌پیمانی و استراتژیک بین قرقیزستان و روسیه بیش از پیش تعمیق و گسترش پیدا خواهد کرد.
در پیام تبریک «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان آمده است: انتخاب مجدد شما به عنوان رئیس جمهور روسیه، نشانه روشنی از حمایت های وسیع مردم از خط مشی شما در جهت نوسازی، تامین توسعه پایدار و تضمین امنیت کشور دوست روسیه و همچنین تقویت اقتدار آن در عرصه بین المللی می باشد.
رحمان، پوتین را حامی مسلم روابط راهبردی بین تاجیکستان و روسیه خوانده و اظهار اطمینان کرده که در دوره جدید ریاست جمهوری پوتین، همکاری های دو کشور در همه زمینه ها از پویایی بیشتری برخوردار خواهند شد.
«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان نیز با ابراز تبریک، پیروزی قاطع پوتین در انتخابات ریاست جمهوری را نشان قدردانی مردم روسیه از سهم عظیم وی در توسعه کشور و تحقق منافع ملی روسیه ارزیابی کرده است.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: تحت رهبری موثر شما، روسیه با اطمینان در مسیر اصلاحات گسترده سیاسی و اقتصادی، ارتقاء رفاه اجتماعی مردم و مشارکت فعال در حل و فصل مسائل و مشکلات جهانی و منطقه ای رو به جلو حرکت می کند.
نظربایف سهم خصوصی پوتین در توسعه روابط دوستانه و حسن همجواری میان قزاقستان و روسیه را بزرگ توصیف کرده و این روابط را الگوی مناسب برای مشارکت استراتژیک خوانده است.
ولادیمیر پوتین در انتخابات روز یکشنبه ریاست جمهوری روسیه با جلب ۷۶٫۶۵ درصد کل آراء برای دومین دوره متوالی رئیس جمهور منتخب این کشور شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵