کد مطلب : 20146
سفیر ترکیه در دیدار با حکیم بر ضرورت توجه کشورهای همسایه به امنیت عراق تاکید کرد
يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
سفیر ترکیه در دیدار با حکیم بر ضرورت توجه کشورهای همسایه به امنیت عراق تاکید کرد
سفیر ترکیه در بغداد با حضور در دفتر جریان حکمت ملی عراق، با رهبر این جریان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش ایسنا، در این دیدار روابط دوجانبه میان عراق و ترکیه و اهمیت تلاش در راستای توسعه این روابط به گونه‌ای که به نفع دو کشور همسایه باشد، مورد بررسی قرار گرفت.

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با فاتح یلدز، سفیر ترکیه در بغداد بر اهمیت توجه به نقاط مشترک و مسائل مثبت و تلاش برای کاستن شدت تنش ها در منطقه تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در این دیدار همچنین از کشورهای همسایه خواست تا از عراق و امنیت و ثبات آن حمایت کنند؛ چرا که این امر تاثیر مثبتی بر امنیت ملی آنها و امنیت منطقه به صورت کلی برجا می‌گذارد.

حکیم با بیان این که عراق الگویی را در چرخش مسالمت‌آمیز قدرت و مسئولیت‌ها ارائه داد، به حمایت خود از دولت عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل دولت اشاره کرد و گفت: ما این حق را به عادل عبدالمهدی دادیم که هر کس را که برای تصدی پست در دولت مناسب می‌بیند، در سمت وزارت بگمارد و این امر بر اساس این باور ما صورت گرفت که مرحله کنونی می‌طلبد که تمام تلاش‌ها برای برآورده کردن آرمان‌های مردم عراق در راستای برخورداری از خدمات صورت بگیرد.

وی درخصوص حقابه دو کشور از رودهای مشترک نیز مجدداً خواهان سهمیه‌بندی‌های عادلانه از رود دجله و فرات شد و خاطرنشان کرد: عراق وارد مرحله بازسازی و سازندگی خواهد شد و بدین ترتیب، نیازمند کمک همگان به ویژه کشورهای همسایه است.

حکیم در پایان تاکید کرد: منفعت عراق در این است که از سیاست محوربندی‌ها فاصله گرفته و اساسا بر منافع ملت عراق تمرکز شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵