کد مطلب : 21226
رحمان به روحانی: به وطن دوم خود خوش آمدید
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
رحمان به روحانی: به وطن دوم خود خوش آمدید
رییسان جمهوری تاجیکستان و ایران روز شنبه بعد از چهار سال سردی روابط دو کشور بر اثر برخی سو تفاهم ها، یکدیگر را در آغوش کشیدند و بر بهتر شدن مناسبت‌ها تأکید کردند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از ایرنا، امامعلی رحمان عصر روز 15 ژوئن در دوشنبه استقبال از روحانی را با گفتن عبارت «به وطن دوّم خود خوش آمدید» آغاز کرد.
رییس جمهوری ایران هم پاسخ داد که خود را در وطن احساس می‌کند و آماده بهبود مناسبت‌های دو جانبه است.
روحانی با اشاره به برگزاری اجلاس سیکا نیز به رحمان گفت: شما اجلاس مهمی را میزبانی کردید و اینگونه اجلاس ها برای حرکت به سمت ثبات و وحدت میان کشورهای دوست است.
روحانی اظهار داشت: بر این باورم که این سفر مایه عمیق‌‌تر شدن روابط دو کشور مسلمان، دوست و دارای علایق بسیار زیاد ایران و تاجیکستان خواهد شد.
رییس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد روابط بین دو دولت و دو ملت روز به روز بیشتر شود و دو کشور شاهد همکاری های بسیار ارزشمند به نفع دو ملت و به نفع منطقه باشند.
سپس رحمان و روحانی و هیأت های رسمی تاجیکستان و ایران به بحث و بررسی وضعیت همکاری های دوجانبه پرداختند.
بر اساس این گزارش نشست هیأتهای تاجیکستان و ایران نیز برگزار شد.
در این ملاقات وزیران امور خارجه، دارایی، حمل و نقل، آب و انرژی و رییس کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان حضور داشتند.
در چهار سال گذشته به خاطر بروز برخی سو تفاهم‌ها روابط دو کشور تا اندازه‌ای سرد شده بود اما با عزم دو طرف برای گرم شدن روابط، دیدارهای مقام‌های تهران و دوشنبه از چند ماه پیش از سرگرفته شد.
در ادامه این دیدارها، به دعوت امامعلی رحمان حسن روحانی برای حضور در کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا -سیکا- در دوشنبه حضور یافته است.
 
 
Share/Save/Bookmark