کد مطلب : 23206
اردوغان: در دفاع از حقوق دریایی خود و ترک‌های قبرس مصمم هستیم
سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲
اردوغان: در دفاع از حقوق دریایی خود و ترک‌های قبرس مصمم هستیم
رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه اجازه راهزنی در دریای مدیترانه و اژه را نخواهیم داد، گفت: هیچ کس نمی‌تواند ترکیه که صاحب طولانی‌ترین نوار ساحلی در مدیترانه است را به سواحل آنتالیا محدود کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم آغاز فصل صید 2020-2021 در بندر گیره‌سون اظهار داشت: ترکیه نه حق کسی را غصب می‌کند و نه اجازه می‌دهد کسی حقش را چپاول کند. 
وی ادامه داد: به هیچ وجه اجازه راهزنی و تاراج در دریای مدیترانه و اژه را نخواهیم داد. هیچ کس نمی‌تواند ترکیه که صاحب طولانی‌ترین نوار ساحلی در مدیترانه است را به سواحل آنتالیا محدود کند. در دفاع از حقوق ملت خود و ترک‌های قبرس در دریا‌ها تا آخر مصمم هستیم. به کسانی که به تحریک استعمارگرانی که تا گذشته‌ای نه چندان دور چپاولگری می‌کردند می‌خواهند علیه ترکیه اقداماتی انجام دهند، توصیه می‌کنم تا کمی تاریخ بخوانند. 
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به فعالیت‌های اکتشافی ترکیه در شرق مدیترانه گفت: امسال منتظر دریافت اخبار خوب از دریاهای کشورمان هستیم؛ کشف 320 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در دریای سیاه نشانه پر برکت بودن آبهای سرزمینمان است. 
اردوغان افزود: کشتی اوروچ‌رئیس به فعالیت‌های اکتشافی خود در مدیترانه شرقی ادامه می‌دهد و ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک از این منطقه خبرهای خوب دریافت خواهیم کرد.
رئیس‌جمهور ترکیه در پایان اظهار داشت: همه ساله حدود 600 تا 700 هزار تن محصولات شیلاتی تولید می‌کنیم. در آخرین فصل صید، تولید ما نسبت به سال گذشته 48 درصد، پرورش آبزیان 19 درصد و در مجموع 33 درصد افزایش تولید داشتیم.
 
 
Share/Save/Bookmark