کد مطلب : 21406
ترکمنستان میزبان نشست مراقبت های بهداشتی کشورهای مستقل مشترک المنافع
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
ترکمنستان میزبان نشست مراقبت های بهداشتی کشورهای مستقل مشترک المنافع
نشست مراقیت های بهداشتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، وزارت امور خارجه ترکمنستان اعلام کرد که بیست و نهمین نشست شورای همکاری مراقبت های بهداشتی کشورهای مستقل مشترک المنافع روز جمعه 19 ژوئیه به میزبانی عشق آباد برگزار گردید.
مقامات و نمایندگانی از وزارتخانه ها و سازمان هایی که در حوزه های مراقبت های بهداشتی در کشورهای مستقل مشترک المنافع مشغول به کار هستند و همچنین متخصصین دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد و فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در این نشست حضور داشتند.
در آغاز این مراسم، وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان، پیام تبریک رئیس جمهور این کشور قربانقلی بردی محمداف را به شرکت کنندگان این نشست ابلاغ کرد.
شرکت کنندگان در این نشست، مسائل اصلی همکاری در زمینه حفاظت از سلامت، از جمله توسعه برنامه های مربوطه و پروژه هایی که با هدف حل مسائل مربوط به حفاظت از سلامت و حفظ بهداشت و سلامتی جمعیت کشورهای مستقل مشترک المنافع را مورد بحث قرار دادند. در طی این نشست، شرکت کنندگان با دستاوردهای ترکمنستان در زمینه حفاظت از سلامت مردم آشنا شدند و بر ضرورت تقویت همکاری ها با هدف استفاده از شیوه ها و تکنیک های جهانی برای بهبود سلامت انسان ها تأکید کردند.
امروز 20 ژوئیه نیز نمایشگاه بین المللی "سلامتی 2019" در چارچوب نشست شورای همکاری مراقبت های بهداشتی کشورهای مستقل مشترک المنافع برگزار خواهد شد.
کشورهای مستقل مشترک‌المنافع اتحادیه‌ای شامل برخی از جمهوری‌های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق است. این اتحادیه در دسامبر سال 1991 از سوی رؤسای کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین تاسیس شد و بعدها هشت کشور دیگر به آن ملحق شدند. کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ازبکستان، بلاروس، تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان و مولداوی عضو اصلی سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع بوده و ترکمنستان نیز عضو ناظر این سازمان به شمار می‌آید
 
 
Share/Save/Bookmark