کد مطلب : 18068
9 گردان ارتش گرجستان با مشارکت نیروهای آمریکایی آموزش می بینند
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
9 گردان ارتش گرجستان با مشارکت نیروهای آمریکایی آموزش می بینند
وزیر دفاع گرجستان و معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا با یکدیگر دیدار و جزئیات برنامه مشترک آمادگی دفاعی گرجستان را بررسی کردند که در قالب این برنامه در سه سال آینده 9 گردان ارتش گرجستان با مشارکت کارشناسان نظامی آمریکا آموزش دیده و مجهز می شوند.
 
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری آپسنی گرجستان به نقل از واحد مطبوعاتی وزارت دفاع گرجستان ، «جان کارول» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در اروپا و آفریقا در سفر به گرجستان با «لوان ایزوریا » وزیر دفاع گرجستان دیدار و برنامه های آتی همکاری در حوزه آموزش نظامی را بررسی کردند.
در این دیدار همچنین چشن انداز تعمیق روابط ارتش گرجستان و نیروی دریایی آمریکا بررسی شد و وزیر دفاع گرجستان از آمریکا در رابطه با کمک به آموزش نظامیان گرجی قبل از عزیمت آن ها به افغانستان برای اجرای ماموریت نظامی در قالب نیروهای ائتلاف بین المللی قدردانی کرد .
وی افزود : در نتیجه این آموزش های نظامی نیروهای گرجستان بیش از پیش به استانداردهای ناتو نزدیک شده اند .
روابط نظامی گرجستان و ناتو از جمله آمریکا یک سال بعد از فروپاشی شوروی در سال 1992 میلادی برقرار شد .
این کشور مانند چند کشور دیگر تازه استقلال یافته در سال 1994 میلادی به برنامه مشارکت برای صلح ناتو پیوست .
در پی انقلاب مخملی سال 2003 میلادی، گرجستان در راستای تقویت روابط با ناتو اقدام و عضویت در این سازمان را در اولویت سیاست خارجی خود اعلام کرد که این تلاش های دولت تفلیس مورد حمایت در اجلاس سران کشورهای عضو ناتو در سال 2008 میلادی در بخارست قرار گرفت .
در ماه سپتامبر سال 2008 میلادی کمیسیون ناتو –گرجستان برای بررسی عضویت این کشور در آینده به ناتو تاسیس شد ولی هنوز با عضویت این کشور در ناتو موافقت نشده است .
در حال حاضر گروه های نظامی گرجستان در عملیات حفاظت صلح ناتو در افغانستان مشارکت دارند
 
 
Share/Save/Bookmark