کد مطلب : 19698
انتقاد سفیر روسیه از عدم صدور ویزا برای دیپلمات‌های روس در انگلیس
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
انتقاد سفیر روسیه از عدم صدور ویزا برای دیپلمات‌های روس در انگلیس
سفیر روسیه در انگلیس نسبت به تاخیر در صدور ویزا برای دیپلمات‌های روسی انتقاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سفیر روسیه در انگلیس با انتقاد از مقامات دیپلماتیک در لندن گفته است که بدلیل تاخیر در صدور ویزا برای دیپلمات‌های روس، جابه‌جایی و ادامه ماموریت برخی دیپلمات‌های روسی به سختی امکان پذیر است.
در همین ارتباط الکساندر یوکونکو، سفیر روسیه در لندن در گفتگو با روسیه ۲۴ اظهار داشت که فرایند صدور ویزا برای دیپلمات‌های روسی شاغل در لندن بین ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول می‌انجامد و این موضوع به اختلال در امور کنسولی و دیپلماتیک روسیه در انگلیس منجر شده است.
سفیر روسیه این اقدام بریتانیایی‌ها را غیرمعمول و غیرطبیعی عنوان کرده و گفته است که لندن در ارتباط با سایر کشورها چنین رویه‌ای ندارد و این اقدام به مختل شدن ماموریت دیپلمات‌های روسی در لندن و عدم امکان برای جابه جایی و تعویض دیپلمات‌های شاغل در انگلیس منجر شده است.
از نیمه اسفندماه سال گذشته که پلیس بریتانیا، سرگئی اسکریپال، سرهنگ بازنشسته ۶۶ ساله اداره اصلی اطلاعات روسیه و دختر ۳۳ ساله‌اش یولیا را بر روی نیمکتی در یک مرکز خرید لندن بصورت بیهوش یافت، تنش در روابط لندن و مسکو تشدید شده است.
مقامات انگلیس با اتهام زنی به روسیه، ماموران اطلاعاتی و امنیتی مسکو را در این ماجرا دخیل عنوان کرده، هرچند روسیه ضمن رد این اتهامات از آمادگی برای همکاری در تحقیقات پیرامون این موضوع خبر داده‌اند.
بحران در روابط لندن و مسکو همچنین طی چند ماهه گذشته به چندین نوبت تنش دیپلماتیک منجر شده و از جمله در فروردین ماه امسال دو کشور خواستار کاهش ماموران سیاسی و دیپلماتیک خود شدند که در نتیجه این تنش حداقل ۲۳ دیپلمات روس مجبور به ترک لندن شدند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵