کد مطلب : 21703
روسیه: حفظ ثبات لبنان برای خاورمیانه مهم است
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷
روسیه: حفظ ثبات لبنان برای خاورمیانه مهم است
به دنبال حملات اخیر متقابل میان رژیم صهیونیستی و لبنان، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، حفظ ثبات لبنان را برای خاورمیانه مهم دانست.
به گزارش ایسنا، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در پاسخ به سؤال روزنامه الشرق الاوسط پیرامون تنش‌ها در مرزها میان لبنان و اراضی اشغالی و دلیل عدم اقدام چشم‌گیر روسیه برای ممانعت از حملات اسرائیل، گفت، پس از حادثه‌ای که اخیرا در مرزها رخ داد، اظهارات حاکی از آن است که این بخش از درگیری‌ها پایان یافته است. وی ابراز امیدواری کرد که ثبات لبنان حفظ شود، زیرا این مساله برای منطقه حائز اهمیت است.
نبنزیا گفت، مسکو حریم هوایی لبنان را کنترل نمی‌کند و ضامن این مساله نیست و هیچ اقدامی برای ممانعت از وقوع این مسائل در نظر ندارد.
وی در حالی که نشان داد نسبت به سرنوشت پیش‌نویس بیانیه‌ای که فرانسه برای ممانعت از وقوع اقدامات خصمانه بیشتر پیشنهاد کرده است، اطمینانی ندارد، تاکید کرد، شورای امنیت بر آنچه که در لبنان رخ می‌دهد، نظارت دارد.
این مقام مسؤول تصریح کرد، آنچه که در لبنان رخ داده است کمکی به ثبات خاورمیانه نمی‌کند و بسیار تاسف‌برانگیز است. هیچ کس علاقه‌ای به تکرار حوادث ناگوار که بعد از سال ۲۰۰۰ رخ داده است، ندارد.
نبنزیا نسبت به این مساله هشدار داد که اگر جنگی رخ دهد، می‌تواند نزاع موجود در منطقه را تشدید کند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵