کد مطلب : 18653
ریابکوف: عمرافزایش فشارها بر کره شمالی از طریق شورای امنیت رو به پایان است
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
ریابکوف: عمرافزایش فشارها بر کره شمالی از طریق شورای امنیت رو به پایان است
معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز دوشنبه در اظهاراتی به اقدام واشنگتن درخصوص افزایش فشارها بر کره شمالی و توسل به شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه، در اظهارات خود گفت: امکان تقویت تحریم های کره شمالی از طریق شورای امنیت سازمان ملل در حال از بین رفتن است.
ریابکوف در ادامه افزود: با توجه به اینکه سخنانی درباره استفاده از شورای امنیت سازمان ملل برای تقویت تحریم ها علیه کره شمالی مطرح شده، ما موضع خود را در این خصوص اعلام می کنیم و آن اینکه عمر اینگونه اقدامات رو به پایان بوده و امکان افزایش فشارها بر کره شمالی از طریق شورای امنیت در حال از بین رفتن است و خود آمریکا نیز این موضوع را می داند.
 آمریکا روز جمعه تحریم‌های تازه‌ای علیه کره شمالی وضع کرد. به گفته دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، این تحریم‌ها، «سنگین‌ترین» مجازاتی است که تاکنون علیه کره شمالی وضع شده‌ است. این تحریم‌ها به قصد فلج کردن کشتیرانی کره شمالی صورت گرفته است.
رسانه‌های دولتی کره شمالی روز یکشنبه آمریکا را به انجام اقدامات تحریک‌آمیز برای تقابل با این کشور متهم کردند.
دونالد ترامپ هشدار داده اگر این تحریم‌ها موثر واقع نشوند آمریکا وارد «فاز دوم» خواهد شد؛ اقدامی که به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا، برای جهان بسیار بسیار اسفبار خواهد بود.
در این میان رسانه‌های کره شمالی گفته‌اند محاصره دریایی کره شمالی از سوی آمریکا می‌تواند به منزله اقدام جنگی تلقی شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵