کد مطلب : 18833
پس لرزه‌هاي کودتاي نافرجام ادامه دارد؛ بازداشت ده‌ها تن در ترکيه به اتهام وابستگي به گولن
شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۲
مقامات ترکيه حکم بازداشت 155 تن از طرفداران فتح الله گولن را صادر کرده اند و در اين چارچوب، دهها تن از اين افراد بازداشت شده اند.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از خبرگزاري رويترز از استانبول، پليس و رسانه هاي ترکيه روز جمعه اعلام کردند مقامات اين کشور حکم بازداشت 155 تن از طرفداران فتح الله گولن را صادر کرده اند و در اين چارچوب، دهها تن از اين افراد بازداشت شده اند. 
از زمان کودتاي نافرجام در ترکيه، مقامات اين کشور هزاران تن از طرفداران گولن را بازداشت و يا از کار اخراج کرده اند. پليس ترکيه اعلام کرد 55 تن از کارمندان يک انتشارات وابسته به فتح الله گولن بازداشت شده اند.
خبرگزاري آناتولي نيز گزارش کرد حکم بازداشت 38 تن از افسران پيشين پليس ترکيه نيز که به همکاري با شبکه گولن متهم شده اند، صادر شده است. علاوه بر اين، پليس ترکيه حکم بازداشت 62 عضو پنج اتحاديه کارگري در هفت استان اين کشور را صادر کرده که 38 تن از اين افراد بازداشت شده اند.
سازمان ملل متحد روز سه شنبه در گزارشي اعلام کرد طي 18 ماه گذشته، حدود 160 هزار نفر در ترکيه بازداشت شده و 152 هزار کارمند دولتي نيز از کار برکنار شده اند. سازمان ملل از ترکيه خواسته است به وضعيت فوق العاده که پس از کودتا در اين کشور آغاز شد و هر شش ماه يکبار تمديد مي شود، پايان دهد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵