کد مطلب : 23774
آکار: ۳۵ افسر ترک در مرکز مشترک نظارت بر آتش بس قره باغ حضور دارند
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
آکار: ۳۵ افسر ترک در مرکز مشترک نظارت بر آتش بس قره باغ حضور دارند
وزیر دفاع ترکیه گفت: در پی اتمام روند ساخت مرکز مشترک نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ یک ژنرال و ۳۵ نفر از افسران ترکیه بلافاصله در آنجا ماموریت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در آخرین نشست سال 2020 که به صورت مجازی با حضور ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد ارتش و سایر فرماندهان ارشد و معاونان وزارتخانه برگزار شد، شرکت کرد.
وی درباره نیروهای مسلح ترکیه که قرار است در آذربایجان خدمت کنند، تاکید کرد: نیروهایمان اعزام شده‌اند و در حالت آماده باش هستند.
آکار تصریح کرد: در پی اتمام روند ساخت مرکز مشترک نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ یک ژنرال و 35 نفر از افسران ترکیه بلافاصله در آنجا ماموریت خود را آغاز خواهند کرد.
وی در ادامه گفت: اشغال 30 ساله سرزمین‌های آذربایجان با «عملیات یک وطن» پایان یافت. این عملیات پس از 44 روز با موفقیت خاتمه یافته و 9 نوامبر نیز آتش‌بس اعلام شد.
وزیر دفاع ترکیه ضمن اشاره به تداوم فعالیت نیروهای مسلح در چارچوب مبارزه با مین و بمب‌های دست‌ساز در منطقه، افزود: در قالب فعالیت‌های بشردوستانه از هیچ کوششی برای برادران آذربایجانی‌مان فروگذار نکرده و نخواهیم کرد. 
آکار در پایان متذکر شد: از خواهران و برادران آذربایجانی خود در مبارزه برحق و شرافتمندانه‌شان حمایت کردیم و در آینده نیز به این کار ادامه خواهیم داد.
 
 
Share/Save/Bookmark