کد مطلب : 21244
برگزاری مناظره تلویزیونی دو رقیب اصلی در استانبول
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
برگزاری مناظره تلویزیونی دو رقیب اصلی در استانبول
میلیون‌ها نفر از مردم ترکیه دیشب به تماشای مناظره تلویزیونی یلدیریم و امام اوغلو نشستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ شب گذشته میلیون‌ها نفر از مردم ترکیه به تماشای مناظره تلویزیونی یلدیریم و امام اوغلو نشستند. این مناظره دو ساعته٬ پس از چندین سال٬ نخستین مناظره سیاسی بین دو جریان رقیب در ترکیه بود.
بن علی یلدیریم نامزد ائتلاف جمهور (حزب عدالت و توسعه) و اکرم امام اوغلو نامزد ائتلاف ملت (حزب جمهوری خلق و حزب خوب)٬ مناظره را با تبریک روز پدر به یکدیگر و اهدای هدیه به هم آغاز کردند، اما در ادامه٬ بیش از هشتاد دقیقه از زمان مناظره را به کل‌کل‌های انتخاباتی اختصاص دادند و بخش کمی از برنامه به صحبت در مورد شهرداری استانبول و مسائل عمرانی و شهری اختصاص پیدا کرد.
یلدیریم همچنان معتقد بود که آراء او در انتخابات پیشین دزدیده شده و صدور حکم برگزاری مجدد انتخابات استانبول ضرورت داشته، اما امام اوغلو بر این باور بود که او پیروز انتخابات بوده و نهاد عالی انتخابات٬ حق او و شهروندان استانبول را پایمال کرده است.
در ادامه٬ چندین بار هر دو نامزد همدیگر را به دروغگویی متهم کردند و امام اوغلو اتهاماتی جدی علیه خبرگزاری دولتی آناتولی مطرح کرد.
اسماعیل کوچوک کایا از روزنامه‌نگاران مخالف دولت در این مناظره٬ از روش‌های مرسوم شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی تبعیت کرد. به گواه اغلب فعالان رسانه ای ترکیه که در شبکه توییتر در مورد این مناظره اظهار نظر کرده‌اند٬ او به شکل بی‌طرفانه با هر دو نامزد  برخورد کرد و توانست مناظره را به شکل قابل قبولی اداره کند.
مناظره شب گذشته با عکس خانوادگی یادگاری به پایان رسید و تحلیل‌گران بر این باورند که گفت‌وگوی دیشب توانسته تکلیف گروه کثیری از رای‌دهندگان مردد و تصمیم‌نگرفته را روشن کند.
مردم استانبول روز یکشنبه هفته آینده برای تعیین شهردار پای صندوق‌های رای خواهند رفت.
 
 
Share/Save/Bookmark