کد مطلب : 3774
اپوزیسیون گرجستان، ساكاشویلی را به فساد مالی متهم كرد
پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۴

به گزارش آران نیوز به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، طرح این اتهامات در حالی رخ می‌دهد كه میخائیل ساكاشویلی، رئیس‌جمهوری گرجستان چندی پیش گزارش سالانه‌ای از وضعیت كشور منتشر كرد.
یكی از قانونگذاران جناح مخالف با نشان دادن تعدادی از تصاویر رئیس‌جمهوری این كشور او را به فساد متهم كرد و گفت: ساكاشویلی از زمان حضور در كابینه ثروتمند شده است. در سال ۲۰۱۱ كه ساكاشویلی به عنوان وزیر دادگستری گرجستان مشغول به كار بود و سپس به عنوان رئیس‌جمهوری گرجستان كار خود را آغاز كرد، ثروتمند شده است.
وی افزود: من خانه‌های افرادی را كه در حزب حاكم گرجستان هستند و ثروتمند شده‌اند، به شما نشان می‌دهم.
یكی دیگر از قانونگذاران جناح مخالف گرجستان می‌گوید: درآمد رئیس‌جمهوری گرجستان از سال ۲۰۰۴ تاكنون به شدت افزایش یافته است.

به گفته وی، ساكاشویلی در زمان پیش از دوران ریاست جمهوری‌اش دارایی چندانی نداشت اما در حال حاضر او و اعضای خانواده‌اش كنترل صادرات نفت، طلا، كنترل رسانه‌ها و بسیاری از بخش‌های دیگر از گرجستان را به دست گرفتند و از این راه ثروت بسیاری به دست آورده‌اند.

این قانوگذار جناح مخالف تاكید كرد: همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد كه زمینه فقر در گرجستان وجود دارد.

ساكاشویلی در واكنش به اظهارات مطرح شده در نشست جناح مخالف گرجستان، اظهار كرد: اتهام‌های مطرح شده علیه من صحت ندارد. آنها تلاش دارند به هر قیمتی مرا بی‌ارزش جلوه دهند.

Share/Save/Bookmark