کد مطلب : 3585
رئیس شورای مفتی‌های روسیه در دیدار سفیر کشورمان
به جایگاه عالی ایران در جهان اسلام به دیده تحسین می‌نگرم
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۴

 رئیس شورای مفتی‌های روسیه گفت: همواره به جایگاه عالی ایران در جهان اسلام و نیز تلاش‌های جمهوری اسلامی برای اعتلای اسلام ناب در جهان به دیده تحسین می‌نگرم.
به گزارش خبرگزاری فارس،"راویل عین الدین" رئیس شورای مفتی‌های روسیه و بزرگترین نهاد اسلامی این کشور روز چهارشنبه مورخ ۱۲/۱۱/۱۳۹۰ در دیدار با رضا سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو خواستار توسعه همکاری‌ها و گسترش روابط جامعه اسلامی روسیه با جمهوری اسلامی ایران شد.
عین الدین از توسعه روابط با ایران به عنوان گام مهمی برای جامعه اسلامی روسیه نام برد و اظهار داشت: همواره به جایگاه عالی ایران در جهان اسلام و نیز تلاش‌های جمهوری اسلامی برای اعتلای اسلام ناب در جهان به دیده تحسین می‌نگرم.

رهبر مسلمانان روسیه همچنین از انقلاب اسلامی ایران به عنوان پدیده بزرگ یکصد سال اخیر یاد کرد و گفت: حرکت پر ثمر امام خمینی (ره) که به پیروزی انقلاب اسلامی ایران منجر شد، برای مسلمانان افتخار آمیز است، زیرا جانی تازه در کالبد اسلام دمید.

در ادامه این دیدار راویل عین الدین طی گزارشی، به کارهای انجام گرفته برای گسترش مسجد جامع مسکو پرداخت و به ملاقات اخیر خود با "سرگئی سابیانین" شهردار مسکو اشاره کرد که در آن دیدار، درباره اقدامات مربوط به ساختمان سازی مسجد جامع و احداث مساجد جدید در مسکو گفت‌وگو شده و موضوع مورد استقبال شهردار مسکو قرار گرفته است.سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار خاطرنشان کرد که همواره طرفدار سیاست‌های سنجیده و معقولانه شورای مفتی‌های روسیه بوده و بارها این موضوع را در دیدار با سفرای کشورهای دیگر بیان کرده‌ و از آنها درخواست کردم تا اقدامات تحریک آمیز نیروهای مخرب را که سعی دارند در جامعه اسلامی روسیه تفرقه انداخته و بین اسلام و مسیحیت ارتدوکس خصومت ایجاد کنند، درست ارزیابی کنند.

سجادی در پایان این دیدار از رئیس شورای مفتی‌های روسیه برای انجام سفر رسمی به ایران دعوت کرد که این اقدام وی مورد استقبال قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵