کد مطلب : 17798
مسکو: توافق آمریکا و ژاپن موجب تشدید تنش ها در منطقه می شود
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
مسکو: توافق آمریکا و ژاپن موجب تشدید تنش ها در منطقه می شود
رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای روسیه اعلام کرد که توافق های امضا شده بین توکیو و واشنگتن موجب تشدید تنش ها در منطقه می شود و احتمال بروز جنگ هسته ای را افزایش می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «ویکتور بوندارف» رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای روسیه، اظهار داشت که توافقنامه بین آمریکا و ژاپن در مورد نابودی موشک های کره شمالی قطعا تنش ها را در شبه جزیره کره تشدید می کند، و اجرای آنها می تواند منجر به درگیری های هسته ای شود.
وی ادامه داد: توافق هایی که آمریکا و ژاپن در جریان مذاکرات ترامپ و آبه  امضا کردند، قطعا موجب افزایش تنش در شبه جزیره کره خواهد شد. و اگر یک جنگ هسته ای صورت گیرد هیچکس نمی تواند برنده باشد.
پیش از این نیز «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته بین الملل شورای روسیه اعلام کرده بود که تجهیز ارتش ژاپن به سلاح های آمریکایی، که این کشور را قادر می کند تا موشک های کره شمالی را از بین ببرد، ممکن است موجب بروز یک جنگ هسته ای شود.
گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر خود به ژاپن به «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن گفت: ژاپن در صورتی می تواند موشک های کره شمالی را نابود کند که تسلیحات جدید آمریکایی را خریداری کند. اگر آبه تجهیزات نظامی بیشتری از ایالات متحده خریداری کند او می تواند موشک های کره شمالی را در هوا بزند.
آبه نیز خریداری تجهیزات نظامی آمریکایی را مورد تأیید قرار داد و اعلام کرد که ژاپن قصد دارد برای افزایش قدرت دفاعی خود تسلیحات جدید آمریکایی را خریداری کند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵