کد مطلب : 20578
سردار باقری در کنفرانس خبری در باکو: مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان از امن ترین مرزهاست
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان مرزهای با ثبات و آرامی است و این امنیت زمینه ساز رفت و آمد مطمئن مردم دو کشور و مبادلات تجاری متقابل است.
سردار باقری در کنفرانس خبری در باکو: مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان از امن ترین مرزهاست
به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، روز پنجشنبه در کنفرانس خبری که با حضور خبرنگاران ایرانی و جمهوری آذربایجانی در باکو برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری های نزدیک و ارتباطات گسترده مجموعه مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان روز به روز مرزهای دو کشور با ثبات تر و امن تر خواهد شد.
وی با اشاره به دیدارهای روز گذشته و امروز خود با رئیس جمهوری، وزیر دفاع، نخست وزیر و رئیس مجلس جمهوری آذربایجان، افزود: در این سفر که به دعوت وزیر دفاع انجام شد، مذاکرات مفصل و سودمندی بین هیات های نظامی دو طرف صورت گرفت و به توافقات مهمی دست پیدا کرد که امیدواریم روابط نظامی و دفاعی دو کشور به نحوه چشمگیری افزایش یابد.
سردار باقری گفت: امیدواریم با سفر هیات عالیرتبه نظامی ایران به جمهوری آذربایجان که برای نخستین بار در این سطح از ابتدای انقلاب و استقلال جمهوری آذربایجان انجام می شود، روابط دو کشور در زمینه دفاعی نظامی نیز گسترش چشم گیری پیدا کند.
وی افزود: کشور جمهوری آذربایجان برای دولت و ملت ایران کشور دوست، بردار و همسایه محسوب می شود که این میزان از روابط به هیچوجه کفایت نمی کند و روابط دو کشور باید چندین برابر وضعیت فعلی توسعه یابد.
وی افزود: با توسعه دالان حمل و نقل شمال  ـ جنوب و انجام پروژه های باقی مانده مانند راه آهن رشت ـ آستارا می توانیم شاهد گسترش بیشتر روابط اقتصادی دو کشور باشیم.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تمامیت ارضی کشور جمهوری آذربایجان امری قطعی است و مسئله قره باغ و مسایل مربوط به اشغال سرزمین های جمهوری آذربایجانباید با گفت و گوهای دو طرح حل شود، در هر صورت اشغال و ادامه اشغال سرزمین های جمهوری آذربایجان و آواره شدن مردم این سرزمین برای جمهوری اسلامی ایران قابل پذیرش نیست.
سرداری باقری تصریح کرد: امنیت، ثبات، آرامش و پیشرفت کشور همسایه و بردار آذربایجان موجب خوشحالی مردم ایران است و امیدواریم این ثبات و ا منیت پایداری داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران برای امنیت هر چه کاملتر در جمهوری آذربایجان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد.
وی با اشاره به امضای ژریم حقوقی دریای خزر بین کشورهای ساحلی این دریا و ایران و جمهوری آذربایجان، گفت:هیچ مسئله حقوقی در دریای خزر نداریم و در بخش نظامی هم نیروهای دریایی دو کشور رفت و آمد و تمرینات مشترک بیشتری را با هم برگزار خواهند کرد.
سردار باقری روز چهارشنبه برای انجام یک سفر دو روزه وارد باکو شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵