کد مطلب : 23188
رایزنی وزرای خارجه اردن و روسیه درباره تحولات منطقه‌ای
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
رایزنی وزرای خارجه اردن و روسیه درباره تحولات منطقه‌ای
وزرای خارجه اردن و روسیه در تماسی تلفنی ضمن بررسی برخی مسایل منطقه‌ای، بر پایبندی خود به اصل راه‌حل دو کشوری، اهمیت مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه به عنوان گامی به سوی راه‌حل سیاسی و نیز حمایت از آتش‌بس در لیبی و اهمیت دستیابی به راه‌حلی سیاسی در این کشور تاکید کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن با انتشار توییتی اعلام کرد: این گفت‌وگوی تلفنی گسترده با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه رضایت از افزایش همکاری‌ها پس از ۵۷ سال روابط دیپلماتیک را نشان داد.
وزیر خارجه اردن در توییت دیگری نوشت: درباره تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کردیم و بر پایبندی خود به راه‌حل دو کشوری و قوانین بین‌المللی، اهمیت گفت‌وگوهای کمیته قانون اساسی سوریه به عنوان گامی به سوی راه‌حل سیاسی و نیز حمایت از آتش‌بس در لیبی و اهمیت دستیابی به راه‌حلی سیاسی در این کشور تاکید کردیم.
سفیر روسیه در اردن ماه ژوئیه در مصاحبه‌ای با اسپوتنیک با تاکید بر اینکه طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری پیامدهای منفی غیرقابل پیش‌بینی برای همه خواهد داشت، در پیش گرفتن اقداماتی عملی را خواستار شد.
 
 
Share/Save/Bookmark