کد مطلب : 21135
امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان
رئیس کل دیوان محاسبات کشورمان که به دعوت همتای قزاقش به نورسلطان سفر کرده است، یک یادداشت تفاهم همکاری در راستای تعامل همکاری بین دو طرف امضا کردند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشورمان در سفر به نورسلطان، پایتخت جمهوری قزاقستان، روز جمعه مورخ 27 اردیبهشت 1398 با خانم ناتالیا گونداوا رئیس کمیته محاسبات و نظارت بر اجرای بودجه کشوری جمهوری قزاقستان دیدار و گفت‌و‌گو نمود. طرفین در این ملاقات، ضمن بررسی راه‌های توسعه همکاری و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه حسابرسی دولتی، یادداشت تفاهم همکاری در این خصوص را به امضاء رساندند.
در این یادداشت تفاهم همکاری، طرفین با ایجاد چارچوب قانونی در راستای تعامل همکاری بین دو طرف در تبادل اطلاعات و روش‌های همکاری در ارتباط  با نظام پیگیری و گزارش‌دهی بر اجرای توصیه های حسابرسی دولتی توافق کردند. همچنین دو طرف در زمینه همکاری‌های دو جانبه و همکاری در چارچوب سازمان بین‌المللی موسسات عالی حسابرسی (آینتوسای)، سازمان آسیایی موسسات عالی حسابرسی (آسوسای) و سازمان موسسات عالی حسابرسی کشورهای عضو اکو (اکوسای) نیز به توافق رسیدند.
آقای آذر که به بنا به دعوت همتای قزاقی خود جهت شرکت در دوازدهمین همایش اقتصادی آستانه به شهر نورسلطان سفر کرده بود، در یکی از نشست های تخصصی همایش با موضوع ابزارهای توسعه پایدار به سخنرانی پرداخت. وی در سخنان خود به لزوم بومی‌سازی شاخص های کلیدی عملکرد ملی به عنوان ابزاری برای توسعه پایدار اشاره نمود.
دوازدهمین همایش اقتصادی آستانه، امسال با شعار "رشد الهام بخش: مردم، شهرها و اقتصادها" با حضور مقامات عالی‌رتبه قزاقستان و 74 کشور جهان از جمله چین، ارمنستان، گرجستان، ازبکستان، روسیه، ایران، آمریکا، فرانسه، افریقای جنوبی، ژاپن، هنگ گنگ، هند، مغولستان و همچنین نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای اقتصادی از جمله؛ رئیس صندوق بین‌المللی پول و مسئولین بانک آسیایی، بانک جهانی، بانک توسعه و نوسازی اروپا، سازمان همکاری و توسعه و نمایندگان شرکت‌های تجاری بین‌المللی و صاحب‌نظران و تحلیل‌گران اقتصادی در تاریخ 27 و 26 اردیبهشت 1398 در شهر نورسلطان برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark