کد مطلب : 18490
دستیار رئیس جمهوری آذربایجان دلایل برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور را تشریح کرد
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
دستیار رئیس جمهوری آذربایجان دلایل برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور را تشریح کرد
به گزارش ایرنا دستیار امور اجتماعی و سیاسی رییس جمهوری آذربایجان در مورد دلایل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در این کشور ، گفت : همه انتخابات در کشورمان در پاییز برگزار می شود ولی با توجه به تجربیات رایج در جهان برگزاری انتخابات سطوح مختلف در اوایل سال بسیار مناسب است
 
به گزارش خبرگزاری رسمی 'آذرتاج ' ، روز دوشنبه علی حسن اف ، در تشریح دلایل صدور فرمان رییس جمهوری آذربایجان در باره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در این کشور گفت : تا به حال همه انتخابات در جمهوری آذربایجان مطابق با موازین قانون اساسی ، قانون انتخابات و بطور شفاف ، دموکراتیک و عادلانه برگزار شده و مورد تقدیر ناظران محلی و بین المللی قرار گرفته است .
حسن اف خاطر نشان کرد که بر اساس قانون اساسی جمهوری آذربایجان انتخابات ریاست جمهوری قرار بود در پاییز و در ماه اکتبر سال 2018 میلادی - 25 مهر سال 97- برگزار شود ولی با توجه به اینکه از ماه می- اردیبهشت و خرداد - جمهوری آذربایجان میزبان برنامه های بین المللی و داخلی مختلف مانند بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس جمهوری دموکراتیک آذربایجان و همایش بین المللی بشردوستانه خواهد بود که بسیاری از این برنامه ها با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصادف است ، تاریخ برگزاری انتخابات جلو کشیده شد.
وی افزود:انتخاب رییس جمهوری ،در اوایل سال این امکان را می هد که مقام منتخب، مسئولیت خود را از اوایل سال آغاز کند که از جهت اجرای موثر وظایف اقتصادی مهم است .
حسن اف گفت : الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در سا لهای گذشته سیاست مستقل وبراساس منافع ملی در پیش گرفته وتوسعه همه جانبه و پرشتاب کشور تامین شده و رفاه حال مردم ارتقا یافته است و جمهوری آذربایجان در حال حاضر در سطح بین المللی از جایگاه خاصی برخوردار است که همه این موارد عامل عمده اعتماد و حمایت مردم آذربایجان از الهام علی اف می باشد .
دستیار رییس جمهوری آذربایجان اضافه کرد : با اطمینان کامل می توان گفت که الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در انتخابات پیشرو نیز از امکان بالای پیروزی برخوردار است .
الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دوشنبه  در باره برگزاری انتخابات ر یاست جمهوری زود هنگام در این کشور فرمانی را صادر کرد .
بر اساس فرمان رییس جمهوری آذربایجان انتخابات ریاست جمهوری خارج از نوبت در این کشور 11 آوریل ( برابر 22 فروردین ماه ) برگزار خواهد شد .
این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان 17 اکتبر ( برابر 25 مهر ماه سال 1397 ) برگزار می شود .
 
 
Share/Save/Bookmark