کد مطلب : 17680
ضمیر کابلوف: روسیه برای حل بحران افغانستان روشهای خود را دارد
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
ضمیر کابلوف: روسیه برای حل بحران افغانستان روشهای خود را دارد
نماینده ویژه روسیه برای افغانستان اعلام کرد: مسکو به نشست های چهارجانبه صلح برای افغانستان که آمریکا در آن شرکت دارد، نخواهد پیوست چرا که ما برای حل بحران افغانستان روشهای خود را داریم.
به گزارش اسپوتنیک، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان  اعلام کرد که مسکو هرگز در نشست های چهار جانبه صلح برای افغانستان شرکت نکرده و نخواهد کرد؛ روسیه برای حل بحران افغانستان روش های خود را دارد.
 لازم به ذکر است که در این نشست چهارجانبه که برای حل بحران افغانستان برگزار می شود، علاوه بر افغانستان کشورهای چین، آمریکا و پاکستان نیز شرکت دارند.
به گفته وی، این نشست چهار جانبه که در آن کشورهای افغانستان، چین، ایالات متحده امریکا و پاکستان برگزار می شود به دلیل بهره وری بسیار کم و محدودیت های زیاد برای مسکو جالب نیست و روسیه صرفا این نشست را از نزدیک دنبال می کند.
وی افزود: اگر پاکستان از طالبان پشتیبانی کند و لابی گری را برای دخالت در امور افغانستان آغاز کند، در این صورت کابل به این اقدام پاکستان به دیده منفی می نگرد و این غیر قابل پذیرش است.
کابلوف در ادامه تصریح کرد: همچنین تضادهای مشابهی بین چین و ایالات متحده آمریکا وجود دارد. پکن از پاکستانی ها و آمریکا از افغانستان پشتیبانی می کند.
 
 
Share/Save/Bookmark