کد مطلب : 19363
تاکید بر استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور جهت سرمایه گذاری در ایران و ارمنستان
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
تاکید بر استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور جهت سرمایه گذاری در ایران و ارمنستان
سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در ایروان با آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان ملاقات و در خصوص مسائل دوجانبه و همکاری‌های دو کشور در حوزه های مختلف و تعاملات دیاسپورا و ایر انیان خارج از کشور مذاکره کردند.
به گزارش ایسنا، در ابتدای این دیدار سید کاظم سجادی  ضمن تبریک انتخاب آرمن سرکیسیان به عنوان رئیس جمهور ارمنستان، برای وی ودولت ارمنستان آرزوی موفقیت کرد.
 سفیر کشورمان در ایروام در ادامه آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به مناسبات سیاسی و دوستانه دو کشور و اراده مقام های عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان برای توسعه روابط در همه زمینه ها، بر اهمیت تمرکز بر فعالیتهای اقتصادی و اجرایی کردن تفاهم های صورت گرفته بین دو کشور تاکید کرد.
وی همچنین امضای توافقنامه تعرفه ترجیحی میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا که اخیرا در آستانه امضا شد را فرصت مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی دوجانبه و فعال نمودن منطقه آزاد مغری بامنطقه آزاد ارس ارزیابی کرد و خواستار استفاده از ظرفیت دیاسپورای ارامنه  و ایرانیان خارج از کشور جهت سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان شد.
همچنین آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور اظهار داشت دو کشور بایستی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در راستای تقویت و گسترش تعاملات دوجانبه بویژه در زمینه های اقتصادی نهایت استفاده را کنند.
وی ظرفیت دیاسپورا  ارمنی را در اروپا و آمریکا بسیار بزرگ عنوان کرد و با اشاره به تعاملات خوب ارامنه ایران با دیاسپورای ارمنی خواستار همکاری دو کشور جهت استفاده از این پتانسیل و جذب سرمایه های آنها در دو کشور شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵