کد مطلب : 18814
گرجستان و ترکیه درباره تقویت امنیت مرزی به توافق رسیدند
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
گرجستان و ترکیه درباره تقویت امنیت مرزی به توافق رسیدند
سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه که به تفلیس سفر کرده است ، با گئورگی گاخاریا همتای گرجستانی خود دیدار کرد، مقامات دو کشور در این دیدار درباره تقویت امنیت مرزی به توافق رسیدند .
 
به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ' آپسنی ' در این دیدار همچنین تفاهمنامه گسترش همکاری گرجستان و ترکیه در مبارزه با جرایم مرزی و تحکیم امنیت در هر دو کشور امضا شد .
گاخاریا و سویلو در این دیدار همچنین چارچوب همکاری های آتی و نیز فعالیت وابسته نیروی انتظامی ترکیه در گرجستان را بررسی کردند .
وزیر کشور گرجستان درباره مبارزه نیروی انتظامی این کشور با جرایم سازمان یافته و تکمیل قوانین و مقررات رسمی در این زمینه گزارشی را به همتای ترکیه ای خود ارایه کرد .
همچنین وزیر کشور ترکیه در باره اصلاحات در پلیس مرزی این کشور و بکارگیری فناوری های پیشرفته از سوی نیروی انتظامی ترکیه در گذرگاه های مرزی بحث کرد .
بنا به این گزارش اهمیت مبارزه با جرایم سازمان یافته، موضوع عمده دیدار سلیمان سویلو با گئورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان بود .
سویلو در تفلیس همچنین با واختانگ گوملائوری رییس سرویس امنیت دولتی گرجستان دیدار کرد و دو طرف در باره امنیت منطقه ای و نیز ضرورت همکاری های تنگاتنگ برای مقابله با چالش ها و تهدیدات موجو د تبادل نظر کردند
 
 
Share/Save/Bookmark