کد مطلب : 19309
هشت سازمان بین‌المللی بر انتخابات ترکیه نظارت می‌کنند
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱
هیات عالی انتخابات ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد، هشت سازمان بین‌المللی بر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری ترکیه که در تاریخ 24 ژوئن (3 تیر) برگزار می‌شود، نظارت خواهند داشت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، یکی از مقامات هیات عالی انتخابات ترکیه گفت: این هیات مجوز لازم را برای ناظران این هشت سازمان بین‌المللی که بر انتخابات آتی نظارت خواهند داشت، صادر کرده است.
این مقام که خواست نامش فاش نشود، افزود: هیات عالی انتخابات ترکیه مجوزهای لازم را برای تمامی این سازمان‌ها که درخواست استقرار ناظران کوتاه مدت و بلندمدت خود در ترکیه را ارائه کرده‌اند، صادر کرده است.
سازمان امنیت و همکاری اروپا، مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا،‌ مجمع پارلمانی شورای اروپا،‌ مجمع پارلمانی مدیترانه،‌ مجمع پارلمانی همکاری اقتصادی دریای سیاه، مجمع پارلمانی کشورهای ترک زبان، شورای همکاری کشورهای ترک زبان و سازمان همکاری شانگهای، 8 سازمان بین‌المللی هستند که بر عادلانه،‌ آزاد و شفاف بودن انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری ترکیه نظارت خواهند داشت.
در جریان روز انتخابات این ناظران عمدتا بر روندهای رای گیری از جمله شمارش، اخذ و ثبت آرا بدون ایجاد مزاحمت در کار هیات‌های انتخاباتی نظارت خواهند داشت.
این ناظران به دنبال نظارت بر روند اجرای کمپین‌ها،‌ مشارکت انتخاباتی و اینکه آیا استانداردهای بین‌المللی انتخابات در ترکیه حفظ شده است یا خیر، گزارشی را تهیه خواهند کرد.
شش ناظر در انتخابات ریاست جمهوری با یکدیگر رقابت می‌کنند در حالی که هشت حزب سیاسی در انتخابات پارلمانی شرکت دارند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵