کد مطلب : 22369
روسیه بر وجود آزمایشگاه‌های مواد سمی در ادلب تاکید کرد
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
روسیه بر وجود آزمایشگاه‌های مواد سمی در ادلب تاکید کرد
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروه‌های تروریستی مستقر در ادلب آزمایشگاه‌های مواد سمی دارند که توسط کارشناسان و متخصصان آموزش دیده در اروپا اداره می‌شوند و این آزمایشگاه‌ها با هدف انجام عملیات شیمیایی علیه غیرنظامیان و اتهام زنی به دولت سوریه به کار گرفته خواهند شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سرلشگر یوری بورینکوف، رئیس مرکز هماهنگی روسیه وابسته به وزارت دفاع این کشور گفت: بر اساس  اطلاعات واصله به مرکز از طریق ساکنان محلی و گروگان‌های گروه‌های مسلح، اعضای سازمان "کلاه سفیدها" با اسکورت تروریست‌های "جبهه النصره" وارد منطقه کفر حمره واقع در استان حلب، معره مصرین و اریحا در استان ادلب شده‌اند و همراه آنها کانتینرهای حاوی گاز کلر بوده است.
سرلشگر بورینکوف افزود: طبق اطلاعات واصله افراد مسلح دارند مواد سمی را در منطقه صداوسیما واقع در شهرهای جسر شغور و سراقب در استان ادلب ذخیره می‌کنند و آنها در پی اجرای نمایش‌هایی درباره استفاده از سلاح شیمیایی برای تهمت زنی به دلت سوریه هستند. 
در این راستا یک منبع نظامی سوریه نیز روز دوشنبه گفت، گروه‌های مسلح در تلاش برای جعل "حمله شیمیایی" در ادلب و غرب حلب برای متهم کردن ارتش سوریه به انجام این حمله هستند تا به این ترتیب به عملیات نظامی ارتش در این مناطق خاتمه یابد.
به گفته این منبع نظامی، تاریخ مصرف "اخبار جعلی" تمام شده و دیگر هیچ کس فریب نمی‌خورد. هرگز آرزوهای گروه‌های تروریست درباره توقف عملیات نظامی در ادلب و غرب حلب محقق نخواهد شد.
این منبع تاکید کرد، عملیات نظامی تا بازپس‌گیری کل خاک کشور از تروریست‌ها ادامه خواهد یافت.
نظام سوریه بارها اعلام کرده است، عملیات نظامی ارتش در ادلب و غرب حلب در چارچوب هدف گرفتن گروه‌های تروریستی مسلح است.
 
 
Share/Save/Bookmark