کد مطلب : 21469
وزیر سابق دفاع گرجستان زندانی شد
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
وزیر سابق دفاع گرجستان زندانی شد
وزیر دفاع سابق گرجستان روز یکشنبه ۲۷ ژوئیه با حکم دادگاه تفلیس روانه زندان شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با حکم دادگاه شهر تفلیس در روز یکشنبه 27 ژوئیه، ایراکلی اکرواشویلی وزیر دفاع سابق گرجستان پیش از برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهاماتش بازداشت شد.
دفتر دادستانی گرجستان خواستار زندانی شدن ایراکلی اکرواشویلی شده بود در حالی که وکلای وی درخواست آزادی وی در قبال دریافت قرار بازداشت 10 هزار درامی کرده بودند.
با این حال، درخواست وکلای وی مورد قبول دادگاه واقع نشد و ایراکلی اکرواشویلی به طور رسمی محکوم شد.
وزیر دفاع سابق گرجستان روز پنجشنبه 25 ژوئیه به اتهام سازماندهی، هدایت و مشارکت در خشونت های جمعی در طی ناآرامی های شبانه 20 و 21 ژوئن بازداشت شد.
علاوه بر ایراکلی اکرواشویلی، چهار نفر دیگر شامل موریس ماچالیکاشویلی، الیا ممارنیشویلی، بجان لورتکیپخانیدزه و گئورگی کوردوانیدزه نیز با اتهامات مشابه بازداشت شده و به زندان فرستاده شدند.
یکی از این بازداشت شدگان، موریس ماچالیکاشویلی، برادرزاده مالخاز ماچالیکاشویلی، پدر تمیرلان ماچالیکاشویلی جوان 19 ساله ای است که در جریان عملیاتی ویژه در منطقه پانکیسی جورج در دسامبر 2017 کشته شد.
قابل ذکر است که در مجموع 19 نفر، از جمله نیکانور ملیا از رهبران اپوزیسیون متهم به سازماندهی، رهبری و مشارکت در خشونت های گروهی در طی تظاهرات ضد اشغالگری در تفلیس در تاریخ 20 و 21 ژوئیه شده اند.
 
 
Share/Save/Bookmark