کد مطلب : 19679
اندونزی در پروژه های نفت و گاز باکو سرمایه گذاری می کند
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴
«هسنان بئی فانانیه» سفیر اندونزی در باکو، از سرمایه گذاری مشترک کشورش در پروژه های نفت و گاز جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: اندونزی حجم واردات نفت از جمهوری آذربایجان را افزایش خواهد داد .
فانانیه روز جمعه در مصاحبه با پایگاه خبری 'استراتگ . آذ'، افزود: شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان سوکار و شرکت ' پرتامینا ' اندونزی در خصوص سرمایه گذاری مشترک در پروژه های نفت و گاز به توافق رسیده اند.
وی، سال 2018 میلادی را سال مهم برای روابط اقتصادی دو کشور عنوان کرد و افزود: در سال جاری میان دو کشور چند سند همکاری از جمله در حوزه صنعت نفت امضا شده است.
وی افزود: بر اساس نفاهمنامه امضا شده میان شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار ) و شرکت ' پرتامینا ' اندونزی ، کشوران حجم نفت وارداتی از جمهوری آذربایجان را افزایش و آن را تا دو میلیون بشکه در سال خواهد رساند .
فانانیه اظهار داشت: اندونزی تا به حال در مجموع بیش از 600 میلیون دلار نفت از جمهوری آذربایجان وارد کرده است که بر اساس توافقات جدید حجم واردات نفت از جمهوری آذربایجان افزایش خواهد یافت.
وی افزود: همچنین بر اساس توافقنامه امضا شده میان سوکار پرتامینا، دو شرکت در جمهوری آذربایجان ، اندونزی و کشورهای دیگر تحقیقات مشترک در حوزه نفت و گاز انجام خواهند داد.
وی با اشاره به اینکه انتظار می رود الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان امسال به اندونزی سفر کند و دعوت رسمی نیز به وی تسلیم شده است.
فانانیه همچنین خاطر نشان کرد: جمهوری آذربایجان در سال 2019 میلادی میزبان اجلاس جنبش عدم تعهد خواهد شد و در این ارتباط معاون اول رییس جمهوری اندونزی به باکو سفر خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵