کد مطلب : 24051
اوکراین ۱۱ سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸
اوکراین ۱۱ سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد
رئیس جمهور اوکراین دستور تحریم یازده سازمان و شرکت روسی را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، رئیس جمهور اوکراین دستور تحریم یازده سازمان و شرکت روسی را صادر کرد.
بر اساس این گزارش، «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین با اجرای تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع این کشور، ۱۱ سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد.
سازمان همکاری‌های خارجی روسیه، شرکت حمل و نقل ولگا دنپر، کارخانه‌های تعمیر هواپیمای شماره ۳۲۲ و شماره ۵۱۴، مرکز تعمیر کشتی دال زاوود، شرکت ماشین سازی سومورماش -۲ ام و شرکت اسنابکوم از جمله سازمان‌ها و شرکت‌های روس هستند که توسط اوکراین تحریم شده اند.
طبق این تصمیم، تمام اموال و دارایی‌های این سازمان‌ها و شرکت‌ها توقیف می‌شود و هر گونه معامله و همکاری با این مراکز و حمل و نقل توسط امکانات آنها ممنوع خواهد شد.
این در حالی است که اوکراین این هفته مسکو را به صف آرایی در مرز مشترک متهم کرد و مدعی شد که جدایی طلبان طرفدار روسیه به طور سیستماتیک آتش بس در شرق اوکراین را نقض می‌کنند.
همزمان، روسیه به ناتو درباره هرگونه اعزام نیرو به اوکراین هشدار داد و گفت تنها نتیجه چنین اقدامی تشدید تنش خواهد بود.
اخطار مسکو واکنشی است به ابراز نگرانی پیمان آتلانتیک شمالی از افزایش حضور نظامی روسیه در مرزهای مجاور با منطقه شرق اوکراین.
پیشتر، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هم گفته بود: هرگونه تلاش جدید برای به راه انداختن جنگ در منطقه «دونباس» ممکن است به نابودی اوکراین ختم شود.
وزرای خارجه فرانسه و آلمان در حالی از پیمان مینسک که روسیه هم در اجرای آن دخیل است حمایت می‌کنند که به عنوان اعضای ناتو، موضع جانبدارانه ای را در قبال تحولات شرق اوکراین اتخاذ کرده اند.
همچنین، «آنگرت کرمپ کارنبائر» در ادعایی جدید، رفتار روسیه را به عنوان یک خطر روز افزون و جدی برای تمامی اتحادیه اروپا دانست و بر لزوم آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات احتمالی از سوی مسکو تاکید کرد.
روسیه با توجه به تحولات شرق اوکراین، نیروهای خود را در مرز با این کشور افزایش داده حال آنکه می‌گوید این اقدام ماهیت دفاعی دارد و تهدید علیه هیچ کشوری نیست.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵