کد مطلب : 19921
چاوش‌اوغلو: با هم برای پایان حضور تروریست‌ها در سوریه تلاش کنیم
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹
چاوش‌اوغلو: با هم برای پایان حضور تروریست‌ها در سوریه تلاش کنیم
وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مشترک خبری با همتایان رومانیایی و لهستانی خود اعلام کرد: با کمک هم برای پایان حضور تروریست‌ها در سوریه تلاش کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز سه شنبه در سخنانی در کنفرانس مشترک خبری با همتایان رومانیایی و لهستانی خود در بخارست در تلاش برای نجات جان تروریست های نیابتی در ادلب گفت: پیشنهاد ما مشخص است؛ حمله به ادلب باید متوقف شود! جامعه بین الملل صدایش را در برابر اقدامات نظام سوریه بلند کند و به دنبال یک راه‌ حل مسالمت‌آ میز برای بحران سوریه باشند!
چاوش‌اوغلو  ادامه داد: با کمک هم برای پایان دادن به حضور تروریست ها در سوریه تلاش کنیم.
وی در ادامه افزود: موفقیت قابل توجهی در دستیابی به راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه حاصل نشده است. نظام اسد و حامیانش درباره راه‌حل نظامی اتفاق نظر دارند. با وجود اینکه در مذاکرات آستانه و نشست سوچی تلاش زیادی انجام دادیم و در تهران نیز گرد هم آمدیم، اما اسد به حملات خود ادامه می دهد.
وزیر خارجه ترکیه اضافه کرد: آماده‌ایم علاوه بر روسیه، ایران، آمریکا، فرانسه و بریتانیا، با تمام متحدان خود در سوریه همکاری کنیم. جهت یافتن راه‌حل مسالمت‌آمیز برای سوریه با روسیه و ایران دیدارهای دوجانبه و سه‌جانبه انجام می‌دهیم
 
 
Share/Save/Bookmark