کد مطلب : 19462
پاسخ منفي ترکيه به درخواست تحريم‌هاي ضدايراني آمريکا
جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹
خبرگزاري آريا - وزير خارجه ترکيه بار ديگر درخواست آمريکا را براي اجراي تحريم هاي نفتي ضد جمهوري اسلامي ايران رد کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، مولود چاووش‌اوغلو روز جمعه در گفتگو با شبکه «اِن. تي. وي» با انتقاد از تهديد مقامات آمريکايي براي تحريم کشورهايي که با جمهوري اسلامي ايران تجارت نفتي دارند؛ گفت: آنکارا همکاري هاي اقتصادي خود را با تهران قطع نخواهد کرد.
چاووش اوغلو گفت: "ترکيه به واردات نفت ايران وابسته است."
رجب طيب اردوغان رئيس جمهور ترکيه سال گذشته اعلام کرده بود که ترکيه تصميم دارد حجم تجارت سالانه خود را با ايران از ده ميليارد به سي ميليارد دلار افزايش دهد.
نيهات زيبکچي Nihat Zeybekci وزير اقتصاد ترکيه نيز روز چهارشنبه تاکيد کرد، تحريم‌ها و درخواست هاي آمريکا براي توقف خريد نفت ايران الزام آور نيست و ترکيه تلاش مي کند تا جمهوري اسلامي ايران به عنوان کشور دوست با اقدامات ناعادلانه مواجه نشود.
وزير اقتصاد ترکيه تصريح کرد، آنکارا درباره تحريم‌هاي ايران فقط از تصميم‌هاي سازمان ملل متحد پيروي مي‌کند.
آمريکا از کشورهاي طرف معامله با ايران خواسته است تا ماه نوامبر خريد نفت از اين کشور را متوقف کنند و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.
دونالد ترامپ رييس جمهوري آمريکا پي از خروج اين کشور از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ازکشورهاي طرف معامله با ايران خواست تا ماه نوامبر 2018 خريد نفت از اين کشور را متوقف کنند و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.
ترامپ هشتم مي 2018 با تکرار اتهام‌هاي بي‌اساس ضد ايران، خروج واشنگتن از برجام و بازگشت تحريم‌هاي هسته‌اي را طي مدت سه تا شش ماه آينده اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵