کد مطلب : 20442
روسیه: "تروریست‌ها" با حمایت آمریکا نفت سوریه را به ترکیه قاچاق می‌کنند
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
روسیه: "تروریست‌ها" با حمایت آمریکا نفت سوریه را به ترکیه قاچاق می‌کنند
روسیه اعلام کرد که گروه‌های تروریستی نفت سوریه را با حمایت آمریکا به ترکیه و عراق قاچاق می‌کنند.
به گزارش ایسنا، ماهواره‌ها و هواپیماهای شناسایی روسیه عکس‌هایی از کاروان تانکرهای گروه‌های تروریستی در شرق رود فرات گرفته‌اند که نشان می‌دهد آنها درحال قاچاق نفت سوریه به ترکیه و عراق با حمایت ائتلاف آمریکا هستند.
به گزارش خبرگزاری سانا، ائتلاف آمریکا که در سال 2014 برای جنگ با داعش تشکیل شد ادعا می‌کند که با تروریسم در سوریه می‌جنگد اما همواره زیرساخت سوریه را هدف قرار داده و مرتکب جنایت‌هایی در حق غیرنظامیان سوری شده است. این ائتلاف همچنین سرقت نفت و آثار باستانی سوریه و قاچاق آن به ترکیه را برای تروریست‌ها آسان کرده است.
بعد از آزادی بیشتر مناطق حومه دیرالزور از وجود داعش ارتش سوریه با همکاری نیروهای روسی برای کاهش عملیات قاچاق و استفاده از درآمدهای نفتی در بازسازی کشور تلاش می‌کند.
سوریه بارها از سازمان ملل خواسته برای توقف جنایت‌های ائتلاف آمریکا اقدامی اتخاذ کند اما این سازمان تاکنون گام جدی در این مسیر برنداشته است.
وزارت دفاع روسیه بارها تأکید کرده که دولت ترکیه سودبرنده اصلی از نفتی است که قبلا داعش از سوریه و عراق قاچاق می‌کرد و اکنون گروه‌های شورشی دیگر به آن مبادرت می‌ورزند. این وزارتخانه بارها تصاویری از تانکرهای نفت که از مناطق تحت سیطره داعش در نزدیکی شهر رقه درحال حرکت به سمت ترکیه بوده‌اند، منتشر کرده است
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵