کد مطلب : 4385
کنسرت یکی از محبوب ترین خواننده های ترکیه ای در ایران
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۷

شاید خنده دار باشد که خبری در این حد ویژه و جالب توسط پیامک به دستمان برسد: «کنسرت مراد ککیلی و کامران رسول زاده در تهران برگزار می شود».

برای شناخت بیشتر شخصیت هنری این ستاره موسیقی ترکیه و میزان تاثیرگذاری اش فقط کافی است بدانید که یکی از قطعات عاشقانه این خواننده، باعث خودکشی ۴۳ نفر در سراسر ترکیه شده است!

رکوردی که پیش از او در اختیار «امراه» با ۳۲ مورد خودکشی بود. ترانه معروف مراد «Bu aksam olurum» (که ترجمه آن در زبان فارسی «همین امشب می میرم» می شود)، توانست در مدت زمان خیلی کمی این رکورد را بشکند. اتفاقی که باعث شد برای مقطعی، پخش ترانه های این خواننده در ترکیه ممنوع شود.


اما حضور او در یکی از بزرگ ترین و پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی و توضیحاتش درباره عشق عمیقی که باعث سرودن این ترانه شده، باعث شد موضع گیری ها درباره این قطعه از بین برود و «مراد» به یکی از محبوب ترین خوانده های ترکیه ای تبدیل شود.
او در این برنامه به همه کسانی که دچار شکست عشقی شده و قصد خودکشی داشتند، توصیه کرد به جای خودکشی یک شب تا صبح این قطعه را گوش کنند و گریه کنند و صبح روز بعد دوش بگیرند و یک زندگی دوباره را شروع کنند! اتفاقی که بنا به گزارش های رسمی همین برنامه تلویزیونی باعث شد بسیاری به زندگی برگردند و در نامه ها و پیام هایی ویدئویی بابت تاثیرات مثبت این ترانه از «مراد» تشکر کنند. اما حالا قرار است مراد به ایران بیاید و کنسرت بگذارد. بگذارید کمی وارد جزئیات شویم:

بنابر گزارش روابط عمومی شرکت آوای حنانه (شرکت برگزارکننده این کنسرت مشترک)، این اجرا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری در دو سانس (ساعت های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰) به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد و این دو خواننده (مراد ککیلی و کامران رسول زاده) به صورت دوصدایی و تک خوانی قطعاتی ازجمله «همین امشب می میرم» را اجرا خواهند کرد.

کامران همت پور (برگزارکننده این برنامه) ضمن تایید این خبر از سایت ها و اشخاصی که اخبار نادرستی درباره این کنسرت منتشر کرده اند، گلایه کرد و گفت: «متاسفانه برخی سایت ها اطلاعات نادرستی در اختیار مردم قرار می دهند و همین اخبار اشتباه باعث ایجاد برخی سوءتفاهم ها و سخت شدن کار اخذ مجوز برگزاری برنامه شده است. ما نزدیک به دو ماه برای اخذ مجوزش تلاش کرده ایم. ماجرای کنسرت تا حد زیادی قطعی شده است؛ اما هنوز حضور آقای رسول زاده مشخص نیست. ما باتوجه به همکاری هایی که ایشان با مراد ککیلی داشته اند، تمام سعی مان را برای حضورشان در این برنامه می کنیم».

شخصی به نام “نجار” در دفتر موسیقی وزارت ارشاد که از اعلام سمتش خودداری کرد، گفت: «یک الی دو روز دیگر اخبار دقیق این کنسرت در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت و ما به تمام دست اندرکاران این برنامه هم تاکید کرده ایم که در این باره به هیچ وجه اظهارنظری نکنند تا خبر به صورت رسمی از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد در اختیار رسانه ها قرار بگیرد.»

Share/Save/Bookmark