کد مطلب : 2927
سرمایه گذاری خارجی در روسیه به ۳۶ میلیارد دلار رسید
پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۱۶

نخست وزیر روسیه تاکید کرد میزان سرمایه گذاری خارجی در این کشور در ده ماه سال ۲۰۱۱ میلادی بیش از ۱۲ درصد رشد داشته و به ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روسیه ۲۴ ولادیمیر پوتین تصریح کرد بر اساس بر آوردهای بانک مرکزی روسیه حجم سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در این کشور در ده ماه سال ۲۰۱۱ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۲ درصد رشد به ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.
بر اساس این گزارش پوتین در حاشیه اجلاس کمیسیون دولتی روسیه در امور سرمایه گذاری های خارجی گفت یکی از وظایف دولت روسیه ایجاد شرایط مساعد برای ورود سرمایه گذاری های مستقیم خارجی به عرصه های کلیدی اقتصاد ملی و از جمله به عرصه های راهبردی است.
وی افزود در سال۲۰۱۱ کارهای زیادی در جهت تکمیل و بهبود قوانین سرمایه گذاری در روسیه انجام گرفته است. اظهارات نخست وزیر روسیه در حالی است که میزان خروج و فرار سرمایه از روسیه طی ماههای اخیر به شدت افزایش داشته است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی بی ثباتی قوانین اقتصادی، نرخ بالای مالیاتی و گسترش مفاسد مالی مهمترین علل افزایش خروج سرمایه های داخلی و خارجی از روسیه است .

Share/Save/Bookmark