کد مطلب : 20414
آغاز به‌کار سفرای جدید ایران، قرقیزستان، لتونی، ارمنستان و افغانستان در قزاقستان
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، سفیران جدید ایران، قرقیزستان، لتونی، ارمنستان و افغانستان با «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان دیدار و فعالیت خود را در این کشور آغاز کردند.
در این دیدار نظربایف برای «مجید صمدزاده صابر» سفیر ایران، «جین‌بیک کلوبایو» سفیر قرقیزستان، «محمد فرهاد عظیمی» سفیر افغانستان، «گینتاوتاس واسیولیس» و «گاریک گالاچاریان» سفیر ارمنستان آرزوی موفقیت کرد.
همچنین در این مراسم رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به اینکه ایران شریک مهم «آستانه» در منطقه خاورمیانه است بر همکاری دوجانبه در بخش حمل‌ونقل، کشاورزی، استخراج معدن و فرآوردی فلزات تأکید کرد.
 نظربایف با اشاره به همکاری آستانه و «بیشکک» تصریح کرد: قزاقستان علاقمند به توسعه همکاری‌های تجاری- اقتصادی و روابط دوستانه با قرقیزستان است.
وی ادامه داد: قرقیزستان نه تنها شریک مهم قزاقستان در آسیای مرکزی بلکه کشور برادر می‌باشد که مردم آن مشترکات تاریخی عمیقی دارند.
نظربایف اظهار داشت: آستانه از مشارکت استراتژیکی با قرقیزستان حمایت می‌کند و امیدوار هستیم که فعالیت مؤثر دولت‌های 2 کشور همکاری دوجانبه را به سطح جدیدی برساند.
علاوه بر این نظربایف از روند توسعه روابط قزاقستان و لتونی، ارمنستان و افغانستان ابراز رضایت کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵