کد مطلب : 22944
آمادگی روسیه برای انعقاد قرارداد جدید با ترکیه درباره موشک‌های اس-۴۰۰
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۳
آمادگی روسیه برای انعقاد قرارداد جدید با ترکیه درباره موشک‌های اس-۴۰۰
معاون نخست وزیر روسیه از آمادگی این کشور برای انعقاد قرارداد جدیدی برای تحویل مجموعه دیگری از سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه، در صورت تمایل مقامات آنکارا خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "یوری بوریسوف" معاون نخست وزیر روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این کشور حاضر به انعقاد قرارداد جدیدی برای ارسال مجموعه مضاعف دیگری از سامانه‌های موشکی اس-400 به آنکارا است، اگر شرکای ترکیه‌ای چنین تمایلی داشته باشند.
معاون نخست وزیر در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: «آنها چنین حقی را دارند و اگر ابراز تمایل کنند، ما حاضر به انعقاد قرارداد جدیدی برای تحویل مجموعه مضاعف اس-400 به آنها هستیم.»
روسیه و ترکیه در سال 2017 قراردادی برای فروش سامانه‌های موشکی اس-400 به مسکو به آنکارا امضا کردند. ترکیه نخستین کشور عضو ناتو است که چنین سامانه‌ای را از روسیه خریداری کرده. تصمیم آنکارا باعث واکنش منفی شدید آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به این مسئله شد.
اس-400 یک سامانه‌ موشک‌های ضدهوایی ساخت روسیه با برد طولانی و متوسط است که برای از بین بردن تجهیزات حملات هوایی و شناسایی هر گونه اهداف هوایی در شرایط دشوار جنگی و انجام اقدامات متقابل الکترونیکی در نظر گرفته شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark