کد مطلب : 19984
به همراه روسیه و ایران؛
اردوغان: مذاکرات آستانه زمینه حل بحران سوریه را فراهم کرده است
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰
اردوغان: مذاکرات آستانه زمینه حل بحران سوریه را فراهم کرده است
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: مذاکرات آستانه که به همراه روسیه و ایران ادامه دارد، زمینه مهمی را برای حل بحران سوریه فراهم کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه در مقاله‌ ای در روزنامه «کامرسانت» روسیه در ارتباط با دیدار هفته گذشته وی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در شهر سوچی و توافق دو کشور بر سر ایجاد منطقه غیرنظامی در ادلب اعلام کرد: به موجب این توافق تصمیم گرفتیم تا منطقه ای حائل میان مناطق تحت کنترل گروه های مخالف و نیروهای سوری ایجاد شود.
رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: مخالفان سوری در منطقه خود باقی خواهند ماند. به همراه روسیه گروه های تندور را شناسایی کرده و مانع ادامه فعالیتشان در منطقه خواهیم شد!
در ادامه این مقاله آمده است: ترکیه به جهان نشان داده است که چه میزان به انجام مذاکرات سازنده با طرف های این مسئله اهمیت می دهد. مذاکرات آستانه که به همراه روسیه و ایران ادامه دارد، زمینه مهمی را برای حل بحران ۸ ساله سوریه فراهم کرده است. شاید اختلاف نظرهایی میان طرف ها وجود داشته باشد؛ اما ما برای ارزیابی نظرات مشترک تلاش کردیم.
اردوغان تاکید کرد: متأسفانه شاهد ادامه حمایت آمریکا از گروه های تروریستی (کُردها) هستیم. از روسیه انتظار داریم به ویژه در مسیر مبارزه با گروه های پ‌ک‌ک، پ‌ی‌د و ی‌پ‌گ از ترکیه حمایت کند.
وی در پایان نیز به ادامه گسترش روابط ترکیه و روسیه در پرتو همسایگی خوب، منافع مشترک، احترام متقابل ابراز خرسندی و تاکید کرد: معقتدم مردم ترکیه و روسیه که در یک منطقه قرن ها یکی از مهمترین بخش تاریخ بوده اند، باید همواره باهم دارای یک رابطه صمیمی و نزدیک باشند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵