کد مطلب : 23330
روسیه: آمریکا سیاست غیرانسانی را علیه کوبا در پیش گرفته است
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹
روسیه: آمریکا سیاست غیرانسانی را علیه کوبا در پیش گرفته است
وزیر خارجه روسیه بار دیگر افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه کوبا را به شدت محکوم کرده و آن را سیاستی غیرانسانی و غیرقانونی خواند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: ما به شدت این سیاست غیرانسانی و غیرقانونی واشنگتن را محکوم می‌کنیم.
او افزود: تمام تدابیری که برای افزایش فشار بر هاوانا از طریق اعمال تحریم صورت می‌گیرد نه تنها حقوق عادی شهروندان کوبا را محدود می‌کند بلکه برای شهروندان آمریکایی نیز محدودیت‌هایی را به همراه دارد و این اقدام کاملا غیرقانونی است و نقض علنی اصول اساسی منشور سازمان ملل محسوب می‌شود.
لاوروف تاکید کرد: این امر در حال حاضر بسیار به چشم می آید زیرا خیلی مهم است که تمام کشورها در سایه پاندمی کرونا اراده سیاسی و درایت به خرج دهند و صرف نظر از جنگ‌های تجاری و تحریم‌ها برای وحدت تلاش‌ها به منظور مقابله با این مشکل مشترک براساس تفاهم و همبستگی و حمایت متقابل عمل کنند.
وزیر خارجه روسیه ادامه داد: واشنگتن به رغم آن بار دیگر باور خود بر استثنا بودنش را نشان داد و این‌که می‌تواند از طریق اقدامات هستریک متخاصم علیه کوبا هر کاری می‌خواهد، بکند. بار دیگر تاکید می‌کنم روسیه همیشه آماده ارائه حمایت لازم به شریک استراتژیک و دوست خود یعنی جمهوری کوبا است
 
 
Share/Save/Bookmark