کد مطلب : 16770
در ۲۴ ساعت گذشته؛
ارتش اوکراین ۷۰ بار به سمت دونتسک شلیک کرد
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
ارتش اوکراین ۷۰ بار به سمت دونتسک شلیک کرد
 
فرماندهی عملیات دونتسک از ۷۰ مرتبه تهاجم ارتش اوکراین به این منطقه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، فرماندهی عملیات دونتسک امروز اعلام کرد که ارتش اوکراین در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ مرتبه این منطقه را هدف قرار داده است که بر اثر آن ۲۰ شهرک مورد اصابت قرار گرفته اند.
سخنگوی فرماندهی عملیات دونتسک در این باره به خبرگزاری «دونتسک» اعلام کرد که نیروهای ارتش اوکراین در جریان این عملیات از توپخانه‌، خمپاره، خودروهای زرهی، اسلحه‌ های نارنجک انداز و تسلیحات سبُک نیز استفاده کردند.
بر این اساس، در این حملات تعداد زیادی از منازل شهروندان آسیب‌ های جدی دیده‌اند. برق چندین روستا نیز پس از بمباران منطقه قطع شده است.
گفتنی است، توافقنامه خروج سلاح های سنگین از مناطق درگیری شرق اوکراین شامل دونستک و «لوهانسک» اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ به امضاء رسید و به موجب آن اوکراین و جدایی طلبان روس گرا ۴۱ روز فرصت داشتند تا به طور کامل این تسلیحات خود را از منطقه خارج کنند. 
لازم به ذکر است، تا کنون اعضاء گروه موسوم به «نرماندی» با هدف برقراری صلح میان گروه های درگیر در شرق اوکراین چندین نشست برگزار کرده اند. در ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۵، این گروه (با حضور رهبران اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان) موفق شد توافق صلحی موسوم به «پیمان مینسک» را در شهر مینسک پایتخت بلاروس به امضاء برساند. این توافق مجموعه گام هایی برای اتمام منازعات در مناطق بحرانی شرق اوکراین را در خود جای داده است. توافق مذکور، دربرگیرنده آتش بس، خارج کردن تسلیحات از مناطق درگیری، تبادل زندانیان و انجام اصلاحات قانون اساسی بود.
در این میان غرب روسیه را متهم به دامن زدن به بحران شرق اوکراین می کند حال آنکه روسیه این اتهام را رد کرده و همواره بر التزام خود به اصول توافق مینسک پافشاری می کند.
 
Share/Save/Bookmark