کد مطلب : 22052
اردوغان: متاسفانه شمال سوریه از تروریست‌ها پاکسازی نشده است
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
اردوغان: متاسفانه شمال سوریه از تروریست‌ها پاکسازی نشده است
رئیس جمهور ترکیه درباره منطقه امن گفت: متاسفانه بخشی از گروه‌های تروریستی در منبج حضور دارند و بخشی نیز در تل ابیض هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری خود با خبرنگاران پیش از سفر به آمریکا با بیان اینکه گروه‌های تروریستی هنوز از شمال سوریه عقب نشینی نکرده‌اند، اظهار داشت: در این بین ما شروع به تحویل اعضای داعش به کشورهایشان کردیم و شاهد تقلای برخی کشورها در این خصوص بودیم. تا امروز ما درباره آنها فکر کردیم از این پس شما به فکرشان باشید.
وی با بیان اینکه دیدار در دوره‌ای سخت و پردرد انجام می‌گیرد، گفت: مقابله با ترور، روابط اقتصادی و گروه تروریستی فتو از محورهای مهم این دیدار است. آخرین وضعیت منطقه امن را نیز گزارش خواهیم داد. نه آمریکا و نه روسیه نتوانستند گروه‌های تروریستی را پاکسازی کنند.
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به روابط آمریکا با مظلوم کوبانی نیز اظهار داشت: وی تروریست بوده و رابطه با او اشتباه است که در این باره اسناد مربوطه را ارائه خواهیم کرد.
اردوغان درباره منطقه امن نیز گفت: متاسفانه بخشی از گروه‌های تروریستی در منبج حضور دارند و بخشی نیز در تل ابیض هستند. در این باره با ترامپ صحبت خواهم کرد و پس از بازگشت نیز به پوتین گفت‌وگوی تلفنی خواهم داشت.
 
 
Share/Save/Bookmark