کد مطلب : 17832
دیدار «کرزای» با سفیر روسیه در کابل؛ تاکید به برگزاری لویی جرگه
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
رئیس جمهوری پیشین افغانستان در دیدار با سفیر روسیه در کابل در مورد برگزاری لویی جرگه و انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ این کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.
 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جمهور، دفتر مطبوعاتی «حامد کرزای» رئیس جمهوری پیشین افغانستان با انتشار خبری اعلام کرد که کرزای با «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در کابل دیدار و در مورد برگزاری لویه جرگه و انتخابات پارلمانی سال آینده افغانستان به بحث و تبادل نظر پرداخته اند.
در مورد جزئیات گفتگوی طرفین چیزی اعلام نشده است.
 لازم به ذکر است که کرزای و سفیر روسیه در حالی در مورد برگزاری لویه جرگه و انتخابات افغانستان به مذاکره پرداختند که چندی پیش نیز کرزای در کنفرانس مطبوعاتی خود، تنها راه حل بحران‌های جاری در  این کشور را برگزاری لویه جرگه عنوان کرده بود.
از سویی هم روابط کرزای در اواخر دوران ریاست جمهوری اش با آمریکا تیره شده بود و وی پس از آن تبدیل به یکی از منتقدان آمریکا در افغانستان شد.
رئیس جمهوری پیشین افغانستان همچنین استراتژی آمریکا در منطقه را تنش‌ زا عنوان کرده و بر نقش بیشتر پاکستان در روند صلح  این کشور تاکید کرد.
 دونالد ترامپ اما با اعلام راهبرد جدید خود در مورد افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان را پایگاه امن گروه ها ی تروریستی خواند و از این کشور خواست با شورشیان به صورت جدی مبارزه کند.
 
 
Share/Save/Bookmark