کد مطلب : 19182
شرکت رئيس جمهور کشورمان در نشست فوق العاده استانبول
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶
نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی روز جمعه در استانبول با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما از آنکارا، نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی روز جمعه در استانبول با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
تصمیم به برگزاری این نشست فوق العاده پس از آن گرفته شد که تعداد زیادی از مردم مظلوم فلسطین در جریان افتتاح سفارت آمریکا در قدس شریف بدست سربازان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.
رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به عنوان رییس دوره ای سازمان همکارهای اسلامی با دعوت از کشورهای عضو اعلام کرد: روز جمعه پیام محکمی از سوی این سازمان از استانبول به جهانیان داده خواهد شد.
اجلاس کارشناسان سازمان همکاری های اسلامی امروز در استانبول کار خود را شروع کرد.
فردا نیز ابتدا اجلاس وزیران امور خارجه و سپس نشست سران کشورهای عضو برگزار خواهد شد.
ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص با اشاره به اینکه نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی با حضور روسای دولت و حکومت های کشورهای عضو روز جمعه در استانبول برگزار خواهد شد، گفت: در این اجلاس با هدف دفاع از فلسطین و قدس شریف، مواضعی که باید در راستای همبستگی و همکاری با حکومت و مردم فلسطین اتخاذ شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
کالین گفت: مساله فلسطین و اشغال آن از سوی اسراییل فقط مساله کشورهای اسلامی نبوده و مشکل مشترک هر معتقد به عدل و عدالت است.
در این اجلاس راه های پایان دادن به ظلمی که در حق فلسطین روا داشته می شود و همچنین راه های به حرکت درآوردن افکار عمومی جهان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
آقای حسن روحانی رییس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این اجلاس فوق العاده که به منظور بررسی وضعیت فلسطین اشغالی برگزار می شود، شرکت خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵