کد مطلب : 17229
تهدید ایروان از سوی مسکو
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
به گزارش musavat.com در تاریخ 27مردادماه 96، ارمنستان با وجود اینکه تنها کشور متحد روسیه در منطقه قفقاز جنوبی است، اما اخیرا تمایلات خود به غرب و «ناتو» را نشان می دهد.
با اینکه دولت روسیه تا کنون در این خصوص سکوت اختیار نموده است، اما اخیرا شاهد واکنش تحلیلگران و کارشناسان مسایل روسیه در این خصوص هستیم. گفته می شود که کاخ کرملین از رویکردهای ارمنستان به خشم آمده و ممکن است بزودی ایروان را به همین خاطر مورد مجازات جدی قرار بدهد.
شایان ذکر است که در این میان قرار است مدودوف نخست وزیر روسیه نیز در روزهای آتی به ارمنستان سفر نموده و با مقامات این کشور مسایلی را مورد مذاکره قرار بدهد.
در مقالات و اظهار نظرهای منتشر شده در رسانه های روسیه به بوضوح دیده می شود که آنها ضمن اشاره به از سرگیری روابط دوستانه میان مسکو و آنکارا، وجود سلاحها و تجهیزات نظامی قابل توجه و ساخت روسیه در اختیار ارتش جمهوری آذربایجان، اهمیت بیشتر جمهوری آذربایجان برای روسیه به عنوان یک کشور همکار استراتژیک و تمایلات اخیر ایروان به سوی غرب، «ناتو» و اتحادیه اروپا را مورد توجه قرار می‌دهند و در باره قوی بودن احتمال درگیری نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان و آزاد سازی ۵ شهر از ۷ شهر اشغال شده اطراف قره باغ کوهستانی توسط نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان می نویسند.
 
Share/Save/Bookmark