کد مطلب : 19669
ترکیه: آمریکا تحریم کند، مقابله به مثل می‌کنیم
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
ترکیه: آمریکا تحریم کند، مقابله به مثل می‌کنیم
 
سخنگوی رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، این کشور در مقابل هر گونه تحریمی که از سوی آمریکا اعمال شود، مقابله به مثل خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به دنبال دستگیری یک کشیش آمریکایی در ترکیه و متهم شدن او به جرایم مرتبط با تروریسم، دولت واشنگتن خواستار آزادی این تبعه آمریکایی شده و آنکارا را تهدید به اعمال تحریم کرده است.
ابراهیم کالین، سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در واکنش به این موضوع اظهار کرد: آنکارا در مقابل هرگونه تحریمی که در این زمینه از سوی آمریکا اعمال شود، اقدام به مقابله به مثل خواهد کرد.
این سخنگو در ادامه خاطرنشان کرد: ترکیه انتظار دارد دو کشور اختلافات خود را از طریق دیپلماسی حل و فصل کنند.
سخنگوی اردوغان همچنین گفت: وزیران امور خارجه دو کشور در جریان روزهای آتی ملاقاتی در سنگاپور خواهند داشت.
از سوی دیگر، کالین تصریح کرد: غیر قابل قبول است که آمریکا از ادبیاتی تهدیدآمیز علیه ترکیه استفاده کند و از این پرونده به عنوان یک بهانه بهره جوید.
وی ادامه داد: ترکیه در مقابل هیچ گونه تهدیدی به زانو در نخواهد آمد.
پیش‌تر شورای امنیت ملی ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: زبان تهدیدی که آمریکا علیه ترکیه استفاده می‌کند، نشانه بی‌احترامی به روابط میان دو کشور بوده و "غیرقابل قبول" است.
دادگاه ترکیه دادخواست آزادی کشیش آمریکایی را رد کرد
بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، در همین حال دادگاهی در ترکیه دادخواست مربوط به آزادی کشیش آمریکایی را رد کرد.
پیش از این، اسماعیل جم هالاوورت، وکیل اندرو برانسون، کشیش آمریکایی بازداشتی در ترکیه با اشاره به مشکلات جسمانی موکلش، گفت که خواستار لغو حبس خانگی و ممنوعیت سفر به خارج از کشور است.
در دادخواست وکیل این کشیش بازداشتی آمریکایی آمده است: ما از نتیجه دادگاه مبنی بر تبدیل حبس در زندان به حبس خانگی استقبال می‌کنیم اما با وجود این مسأله این حبس خانگی باعث می‌شود که موکل من از تمام آزادی‌ها محروم مانده و نتواند به زندگی معمول و طبیعی خود باز گردد. از همه مهمتر وی نمی‌تواند عبادات مذهبی خود را آزادانه انجام دهد. بر همین اساس درخواست می‌شود که حبس خانگی وی به پایان برسد
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵