کد مطلب : 20865
«روس‌نفت» اتهام نقض تحریم‌های ونزوئلا را رد کرد
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
«روس‌نفت» اتهام نقض تحریم‌های ونزوئلا را رد کرد
شرکت نفت و گاز روسیه ادعای آمریکا مبنی بر نقض تحریم‌های نفتی ونزوئلا را بی‌اساس عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «روس‌نفت» شرکت نفت و گاز روسیه، امروز سه‌شنبه اتهام آمریکا مبنی بر نقض تحریم‌های نفتی ونزوئلا را بی‌اساس توصیف کرد.
به گفته روس‌نفت، این شرکت در مسائل سیاسی دخالتی نداشته و فعالیت‌هایش صرفاً تجاری و در مطابقت با قوانین بین‌المللی است.
روس‌نفت همچنین افزود که تاریخ همه توافقات با شرکت نفت ونزوئلا به قبل از تحریم‌های اعمال شده در ماه ژانویه بازمی‌گردد و اگر لازم باشد در راستای دفاع از حقوق خود، اقدام قانونی انجام خواهد داد.
این در حالی است که روز گذشته، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که روسیه و کوبا به واسطه حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا در بروز بحران سیاسی این کشور دخیل هستند.
ادعای وی به محض انتشار خبری مبنی بر تحریم یک بانک روسی طرف معامله با ونزوئلا مطرح شد.
پمپئو در اظهارات خود مدعی شد: این داستان بدون اذعان به نقش محوری که کوبا و روسیه در مخدوش کردن رفاه و رویاهای دموکراتیک مردم ونزوئلا ایفا کردند؛ کامل نمی‌شود.
وی در ادامه ادعاهای خود افزود: مسکو مانند هاوانا به تأمین سرپوش سیاسی برای دولت مادورو ادامه می‌دهد و دیگر کشورها را برای بی‌اعتبار کردن مشروعیت خوان گوایدو تحت فشار قرار می‌دهد.
این در حالی است که گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا، بیش از یک ماه پیش، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵