کد مطلب : 18895
بازتاب جنايت اخير صهيونيستها در رسانه هاي جمهوري آذربايجان
دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۳
جنايت نظاميان رژيم صهيونيستي در سرکوب راهپيمايي مسالمت آميز مردم مظلوم فلسطين در برخي از رسانه هاي جمهوري آذربايجان هم بازتاب داشت.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما از باکو؛ خبرگزاري رسمي «آذرتاج »، «خزر خبر»، «آپا تي – وي» در حد اعلام خبر و اعلام عزاي عمومي در فلسطين و درج قطعه عکس هايي به اين موضوع پرداخته و خبرگزاري «آپا» همچنين متن درخواست دبير کل سازمان ملل متحد مبني بر بررسي اين جنايت راهم درج کرده است.
و اما، سايت هاي اسلام گراي جمهوري آذربايجان همچون «اسلامين سسي»، « اسلام آذري»، «مائده آذ» و «فاکت خبر» و چندين پايگاه خبري ديگر ضمن پوشش خبري اين رويداد با انعکاس جزئيات اين جنايات سعي کرده اند با تصاوير و فيلم هاي گنجانده شده عمق اين جنايت و وحشيگري رژيم صهيونيستي را در نوارغزه به نمايش بگذارند.
سايت «اسلامين سسي» با تيتر «در روز زمين به سوي مردم مظلوم و غيرمسلح فلسطين آتش گشودند» به اين موضوع پرداخته و در ادامه نوشته است نيروهاي اشغالگر به کودکان و حتي زنان و نمازگزاران هم رحم نکردند.
سايت «اسلام آذري» با نشان دادن فيلمي که نشانگر تير خوردن يکي از نمازگزاران در حال اقامه نماز بوده نوشت: «به رغم اينکه ارتش اسرائيل تيراندازي افراد مسلح را قبول نمي کند اين تصاوير نشان مي دهد که نه تنها به افراد غير مسلح رحم نمي کند بلکه به افراد درحال عبادت هم تيراندازي کرده اند.»
اين سايت افزود: تظاهرات غزه موجب اتحاد مسلمانان با اعلام عزاي عمومي شد. اين سايت همچنين واکنش برخي شخصيت هاي سياسي جهان نسبت به اين موضوع از جمله وزير امورخارجه جمهوري اسلامي ايران را درج کرده است.
سايت «مائده آذ» با تيتر «نيروهاي نظامي اسرائيل به افراد غير مسلح فلسطين تيراندازي کردند 17 نفر شهيد و 1500 زخمي شدند.» به اين خبر پرداخته و با عکس هايي سعي کرده است به عمق اين فاجعه انساني بپردازد.
در شبکه هاي مجازي اين کشور هم افراد عدالت طلب و آزادي خواه نسبت به اين موضوع بي تفاوت نبوده و با نوشتن دل نوشته هايي به محکوميت جنايات رژيم صهيونيستي پرداخته اند. نمايندگان محافل سياسي و اجتماعي هم اين جنايت رژيم صهيونيستي را محکوم مي کنند.
«توفيق عباس اف» کارشناس سياسي جمهوري آذربايجان در اين خصوص به خبرگزاري صدا و سيما در باکو گفت: «جناياتي که در اراضي فلسطين رخ مي دهد صحنه هاي ناخوشايندي است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطين زير پا گذاشته مي شود. مسلمانان فلسطين با تظاهرات مسالمت آميز درحال مطرح کردن خواسته هاي خود بودند که رژيم صهيونيستي به سوي آنها تيراندازي کرده است اين موضوع بايد مورد توجه حقوقي و سياسي سازمان ملل متحد قرار گيرد کشورهاي بزرگ هم بايد نسبت به اين موضوع واکنش نشان دهند وگرنه اين جنايات از سوي رژيم صهيونيستي ادامه مي يابد.»
«قربان جبرائيل» رئيس انجمن نويسندگان قلم جمهوري آذربايجان هم در اين زمينه گفت: «در چهل و دومين سالگرد اشغال فلسطين و در روز زمين شاهد صحنه هاي ناگواري از کشته شدن 17 نفرازمردم مظلوم فلسطين و زخمي شدن بيش از 1600 نفر از آنها بوديم اين جنايت نشان داد رژيم صهيونيستي به دنبال اجراي سياست اشغالگري خود است و در اين راه حتي به مردم غير مسلح و در حال اقامه نماز و کودکان هم رحم نمي کند.»
وي افزود: «مجامع بين المللي بايد در مقابل اين جنايت برخورد جدي کنند مردم فلسطين جزء درخواست حق و حقوق خود آن هم بصورت مسالمت آميز چه اقدامي کرده اند که اينچنين مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند همه انسان هاي آزادي خواه و عدالت طلب نسبت به اين جنايت نبايد بي تفاوت باشند.»
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵