کد مطلب : 20775
بازدید هیئت نظامی جمهوری آذربایجان از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
هیئت نظامی جمهوری آذربایجان با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن دیدار با فرمانده این دانشگاه از بخش های مختلف دافوس ارتش بازدید کردند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ستاد ارتش، این هیات نظامی به سرپرستی سرتیپ رحیم جعفراف در بدو ورود به دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش مورد استقبال امیر سرتیپ دوم حسین ولیوند زمانی، فرمانده دافوس قرار گرفتند.
سرتیپ دوم ولیوند در این دیدار ضمن تشریح ویژگی ها و توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: دانشگاه جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران در هر دوره تحصیلی پذیرای دانشجویانی از کشورهای دوست و هم پیمان است و آمادگی پذیرش و آموزش دانشجویان آذربایجانی را نیز داریم.
فرمانده دافوس در ادامه به روابط عمیق و دوستانه ایران و  جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود: روابط دو کشور همواره بعد از استقلال جمهوری آذربایجان رو به پیشرفت بوده و این حوزه روابط می تواند در زمینه نظامی ـ دفاعی نیز بسیار گسترده تر باشد.
در ادامه این دیدار، سرتیپ رحیم جعفر اف، سرپرست هیات نظامی جمهوری آذربایجان نیز گفت: دو کشور روابط خوب و زمینه های بسیاری برای تقویت همکاری های مشترک دارند که از آن جمله می توان به دین مشترک، زبان مشترک با برخی از ایرانیان که در نقاطی از این کشور می باشند، مرزهای گسترده آبی و خاکی و از همه مهم تر حس دوستی و صمیمیت بین دو کشور اشاره داشت.
وی آموزش های دفاعی-نظامی نیروهای مسلح ایران را قابل تقدیر دانست و افزود: در سال های قبل نیروهای نظامی شما به ما در زمینه های نظامی آموزش های بسیار مفیدی را انتقال داده اند و ما بسیار علاقه مندیم که از دستاوردها و تجربیات نظامی شما بهره مند شویم.
در ادامه این بازدید برخی از عملیات های مهم دفاع مقدس از جمله عملیات فتح المبین به صورت علمی برای هیات بازدیدکننده تشریح شد و در ادامه با کاشت یک اصله نهال در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به عنوان درخت دوستی دو کشور ایران و آذربایجان بر تقویت همکاری های نظامی دوکشور در زمینه های آموزشی و پژوهشی تاکید شد.
Share/Save/Bookmark