کد مطلب : 18705
شرکت مالزیایی در تاجیکستان نیروگاه حرارتی می سازد
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
شرکت مالزیایی در تاجیکستان نیروگاه حرارتی می سازد
شرکت مالزیایی HOS International Trading SDN BHD در همکاری با شرکت‌های چینی پروژه ساخت نیروگاه برق حرارتی "شوراب" در شمال تاجیکستان را به انجام خواهد رساند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از اوستا، کمیته دولتی سرمایه گذاری و مدیریت اموال جمهوری تاجیکستان اعلام کرد نمایندگان این شرکت مالزیایی سال گذشته 2017 به روستای شوراب در ناحیه اسفره ولایت سغد سفر کرده و اطلاعات مربوط به ذخایر زغال سنگ منطقه ای را که در آن ساخت یک نیروگاه حرارتی برنامه ریزی شده دریافت کرده اند.
به گفته منبع، انتظار می رود که تا پایان ماه مارس امسال این شرکت مالزیایی به دولت  تاجیکستان نسخه جدیدی از مطالعه امکان سنجی پروژه شوراب را ارائه نماید.
پروژه ساخت نیروگاه برق حرارتی در روستای شوراب ناحیه اسفره با ظرفیت 300 مگاوات، با سرمایه گذاری مستقیم به مبلغ 400 میلیون دلار ساخته خواهد شد.
بر اساس توافق، سرمایه گذار از ذخایر ذغال سنگ شوراب برای 30 سال استفاده خواهد کرد و فروش برق تولید شده در این نیروگاه از جانب شرکت دولتی "برق تاجیک" صورت خواهد گرفت.
در پایان اکتبر سال 2013 دولت تاجیکستان و شرکت مالزیایی HOS International Trading SDN BHD درباره ساخت نیروگاه برق حرارتی شوراب توافقنامه امضا کرده بودند.
 
 
Share/Save/Bookmark