کد مطلب : 23466
با رویکردی طلبکارانه؛
آمریکا به عضویت روسیه و چین در شورای حقوق بشر اعتراض کرد
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴
آمریکا به عضویت روسیه و چین در شورای حقوق بشر اعتراض کرد
وزارت خارجه آمریکا به ترکیب جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد واکنش نشان داد و مدعی شد حضور روسیه و چین در این شورا ناامیدکننده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به مشخص شدن اعضای دوره‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد واکنش نشان داد و مدعی شد: واشنگتن عمیقاً از انتخاب روسیه، چین و کوبا به عضویت این شورا ناامید شده است.
وی در ادامه ادعای خود افزود: انتخاب برخی از بدترین ناقضان حقوق بشر به قرار گرفتن در این جایگاه، موجب مضحکه این شورا می‌شود.
این در حالی است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم در پیامی توئیتری مدعی شد: عضویت روسیه، چین و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، ارزش تصمیم دو سال پیش دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر خروج از آن و توسل به راه‌های دیگر برای حمایت از حقوق بشر در سطح جهانی را توجیه می‌کند.
 
در سال ۲۰۱۸، آمریکا به بهانه نامهربانی شورای حقوق بشر سازمان ملل با رژیم صهیونیستی، از آن خارج شد.
به گزارش مهر، روز سه‌شنبه، ۱۵ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی این سازمان انتخاب شدند.
در رأی گیری دیروز، چهار کشور ساحل عاج، مالاوی، گابن و سنگال موفق به کسب کرسی‌های آفریقا شدند.
همچنین روسیه و اوکراین دو کرسی اروپای شرقی و انگلیس و فرانسه هم دو کرسی اروپای غربی را کسب کردند.
مکزیک، کوبا و بولیوی هم موفق به کسب سه کرسی خالی در گروه آمریکای لاتین و کارائیب شدند.
چین، روسیه، کوبا و پاکستان هم دیگر کشورهایی بودند که به عنوان اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شدند.
این در حالی است که عربستان سعودی از راهیابی به این شورا بازماند. قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول از دلایل مخالفت جدی با عضویت عربستان در شورای حقوق بشر بود.
 
 
 
Share/Save/Bookmark