کد مطلب : 24023
سفر رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپایی به روسیه
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
سفر رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپایی به روسیه
"هندریک دامس" رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا برای یک دیدار دو روزه به مسکو سفر کرده و در جریان آن با وزیر امور خارجه و مقامات بلندپایه پارلمانی روسیه درباره دورنمای روابط دوجانبه گفت‌وگو می‌کند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "هندریک دامس" رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا امروز، دوشنبه، به مسکو سفر می‌کند و قصد دارد با "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه، "والنتینا ماتوینکو" رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه  و "ویچسلاو والودین" رئیس دومای دولتی این کشور دیدار و درباره دورنمای روابط روسیه و این سازمان گفت‌وگو کند.
سفر دامس به مسکو دو روزه (16-15 مارس/25 و 26 اسفند ماه) خواهد بود و مهمترین دیدارهای این مقام اروپایی با روسای پارلمان سفلی و اعلای روسیه (دومای دولتی و شورای فدراسیون خواهد بود که در جریان آن روابط آتی بین روسیه و مجمع پارلمانی شورای اروپا مورد بحث و بررسی طرفین قرار می‌گیرد.
هندریک دامس همچنین مذاکراتی با وزیر امور خارجه "سرگئی لاوروف" خواهد داشت. به گفته "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در این دیدار اوضاع ناخوشایند کنونی در شورای اروپا پیرامون روسیه و همچنین برخی مسائل مهم بین المللی مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
والودین، رئیس دومای دولتی روسیه در آستانه این سفر یادآور شد که قصد دارد در دیدار با این مقام اروپایی، بر آمادگی طرف روسی برای ادامه روابط سازنده با شورای اروپا در سطحی برابر، همراه با احترام متقابل و بدون استفاده از استانداردهای دوگانه تأکید کند، هرچند به عقیده وی، کشورهای اروپایی چنین عقیده‌ای ندارند و این برخوردی است که هیچکس آن را تحمل نخواهد کرد.
هندریک دامس در جریان سفر خود به مسکو، همچنین با برخی نمایندگان سازمان‌های اجتماعی روسی نیز ملاقات خواهد داشت. این مقام اروپایی، آخرین بار در ماه نوامبر سال 2020 به روسیه سفر کرده بود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵