کد مطلب : 23943
به رغم همه فشارها علیه مسکو؛
روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم
يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
روسیه: به همکاری با آمریکا در باب برجام امیدواریم
سفیر روسیه در واشنگتن می گوید دولت بایدن از فشارها علیه مسکو نخواهد کاست با این حال دو کشور می توانند در باب برخی موضوعات ازجمله برجام، همکاری عملگرایانه ای داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن، می گوید دولت مسکو درخواست هایی را در راستای آغاز نخستین تماس ها با دولت جدید واشنگتن، به کاخ سفید ارسال کرده است.
وی در این باره افزود: روی پیشرفت در باب توافق هسته ای ایران و همکاری عملگرایانه با دولت واشنگتن در باب این موضوع و شماری از دیگر موضوعات، حساب باز می کنم.
با این حال، این مقام روس تائید کرد که از حجم فشارهای آمریکا علیه مسکو به ویژه در باب اتهامات حقوق بشری و حوزه هایی چون آزادی ادیان، کاسته نخواهد شد.
اما وی در توضیح موضوعاتی که می تواند به همکاری میان مسکو و دولت جدید واشنگتن منجر شود؛ افزود: یک مثال علنی برنامه هسته ای ایران است. بایدن از قصد خود برای بازگشت به آن صحبت کرده اگرچه نحوه انجام این کار به طور کامل مشخص نیست. اما مهمترین مسئله آن است که موضوع بازگشت به برجام اعلام شده و این یک تعامل همه جانبه است که روسیه برای انجام آن آمادگی دارد. امید دارم که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم.
به گزارش مهر، اظهارات آنتونوف در حالی ایراد شد که ایران می گوید دولت بایدن فقط با لغو کامل همه تحریم ها و بازگشت بدون پیش شرط به برجام می تواند راه خود را از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا جدا کند.
آمریکا طی روزهای گذشته با چند اقدام سیاسی که بیشتر جنبه نمایشی داشت و هیچ گره ای از کلاف پیچیده تحریم های ضدایرانی باز نکرد؛ مدعی شد که گام هایی را برای نشان دادن حسن نیت خود برداشته و دیگر تا پای میز مذاکره ننشیند، گام بیشتری بر نخواهد داشت!
این در حالی است که ایران می گوید اصولاً یک بار برای همیشه درباره برجام مذاکره کرده و از همین رو، ادعای آمریکا بی اساس است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵